banner181

Yerel Sen: Hükümetin Suriye politikası doğru

26 Haziran 2012 Salı 14:00
Bu haber 1612 kez okundu

Yerel Yönetimler Kamu İşverenler Sendikası (Yerel Sen) Genel Başkanı Zeki Toçoğlu, hükümetin Suriye politikasının doğru olduğunu söyledi. Zeki Toçoğlu, yaptığı açıklamada, Suriye’de yaşanan son gelişmeler ve Türk keşif uçağının...

Yerel Sen: Hükümetin Suriye politikası doğru
Yerel Yönetimler Kamu İşverenler Sendikası (Yerel Sen) Genel Başkanı Zeki Toçoğlu, hükümetin Suriye politikasının doğru olduğunu söyledi.

Zeki Toçoğlu, yaptığı açıklamada, Suriye’de yaşanan son gelişmeler ve Türk keşif uçağının düşürülmesi olayını değerlendirdi.

Suriye’de uzunca bir dönemdir yaşanan sıkıntılar ve antidemokratik uygulamaların, insan onuruna, hak ve hürriyetlerine karşı gösterilen pervasızca saldırılarının bütün insanlığı olduğu kendilerini de üzdüğünü ve endişelendirdiğini vurgulayan Toçoğlu, “Kendi vatandaşlarına dahi acımadan şiddet uygulayan Suriye yönetimi, hükümetimizin ve dünyanın sağduyu çağrılarına hiçbir şekilde olumlu cevap vermeyerek baskılarını arttırarak sürdürmektedir.” dedi.

Hükümetin bütün itidalli ve iyi niyetli yaklaşımına rağmen, düşürülen Türk keşif uçağı ile sağduyulu çabaların Suriye yönetimince adeta elinin tersiyle itildiğini kaydeden Toçoğlu, şöyle devam etti: “Kendi sivil halkını bombalamaktan çekinmeyen bir yönetimden de aslında farklı bir şey beklemek hata olurdu. Keşif uçağımızın düşürülmesi konusunda Türkiye içinde gerekli olayın tam olarak aydınlatılmasının ardından, nihai tavrını ortaya koyacağından ve uluslararası hukuk adımları atacağından hiç şüphemiz yoktur.”

Suriye yönetiminden bir an önce kendi halkına karşı sürdürdüğü şiddet ve baskı politikasına son vermesini ve düşürülen uçakla ile ilgili olarak uluslararası hukukun gereğini yapmasını beklediklerini dile getiren Toçoğlu, “Bu vesile ile düşen pilotlarımızın bir an önce ve sağ olarak bulunmalarını ve yurdumuza dönmelerini diliyor, dost ve kardeş Suriye halkının acılarını paylaştığımızı belirterek, ölenlere Yüce Allah’tan rahmet, kalanlara ise başsağlığı diliyoruz. Hükümetimiz dost ve kardeş Suriye halkının yanında yer alarak yürüttüğü politikaları takdirle takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder