banner181

Çekimleri tamamlanan 'Uzun Hikaye' 19 Ekim'de vizyona girecek

26 Haziran 2012 Salı 13:54
Bu haber 574 kez okundu

Yönetmen Osman Sınav tarafından 8 haftada çekilen ‘Uzun Hikâye’ filminin 19 Ekim'de vizyona gireceği belirtildi. Sinegraf Film adına Antalya Side'de açıklama yapan filmin basın sözcüsü Pınar Cura, 8 hafta süren çekimlerin Kütahya, Adapazarı,...

Çekimleri tamamlanan 'Uzun Hikaye' 19 Ekim'de vizyona girecek
Yönetmen Osman Sınav tarafından 8 haftada çekilen ‘Uzun Hikâye’ filminin 19 Ekim'de vizyona gireceği belirtildi. Sinegraf Film adına Antalya Side'de açıklama yapan filmin basın sözcüsü Pınar Cura, 8 hafta süren çekimlerin Kütahya, Adapazarı, Ayvalık, Altınoluk ve Bursa-Cumalıkızık'ta yapıldığını söyledi.

        Osman Sınav tarafından çekilen filmde 65 oyuncunun rol aldığını belirten Cura, 5 ilde 24 farklı mekânda yapılan çekimlerde 450 figüranın rol aldığını kaydetti. Ünlü yönetmen Osman Sınav'ın 'Uzun Hikâye' filminin çekimi için oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile 10 yıldır çalışma yaptığını belirten Cura, Kenan İmirzalıoğlu'nun, çekimlerin bitmesine 4 gün kala, kendi sahnelerinin çekiminin bitimine doğru 'bitmesin' diyerek Sınav'ın filme yarım sahifelik bir sahne daha eklediğini söyledi.

        Cura, "Film bitince uzun yıllar dost olan Sınav ve İmirzalıoğlu birbirine sarılarak tebrik etti. İlave çekim ve son sahne olarak çekilen iki planlık çekimler tüm gün sürdü. Uzun Hikâye’nin mekân ve kostümleri için yaklaşık 6 ay süren bir ön hazırlık çalışmasında hazırlandı. Yapımcılığı Sınav'a ait olan Sinegraf'ın dağıtımını UIP üstlendi. Film ise 19 Ekim'de vizyona girecek. Bugüne kadar Sınav'ın her yaptığı dizi ve filmler seyircide heyecan oluşturdu. Uzun Hikâye’nin de seyircide büyük heyecan oluşturacağına inanıyoruz." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder