banner181

CHP Balıkesir İl Başkanı Mavuk, şehit ailesini ziyaret etti

26 Haziran 2012 Salı 14:07
Bu haber 562 kez okundu

CHP Balıkesir İl Başkanı Muzaffer Mavuk, geçen hafta Siirt'in Kurtalan ilçesindeki Bağlıca Jandarma Karakolu'nda, görev esnasında silah kazası sonucu şehit olan Jandarma Onbaşı Cengiz Akkurt'un ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu....

CHP Balıkesir İl Başkanı Mavuk, şehit ailesini ziyaret etti
CHP Balıkesir İl Başkanı Muzaffer Mavuk, geçen hafta Siirt'in Kurtalan ilçesindeki Bağlıca Jandarma Karakolu'nda, görev esnasında silah kazası sonucu şehit olan Jandarma Onbaşı Cengiz Akkurt'un ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu. Ziyarete CHP Merkez İlçe Başkanı Yaşar Evci ve bir grup partili de katıldı. Heyet, 1. Sakarya Mahallesi'ndeki evde babası Recep Akkurt ve annesi Hayriye Akkurt'la görüşüp başsağlığı diledi.

Ziyarette konuşan baba Akkurt, kendilerine önce oğullarının şehit olmadığının söylendiğini, daha sonra verilen raporla şehit sayıldığını, bu durumun kendilerini çok üzdüğünü belirtti. Oğlunun, neden diğer şehitler gibi uçakla değil de üç günde cankurtaranla getirildiğini anlayamadıklarını da söyledi. Acılı aile, çocuklarını kaybetmenin yanısıra bu karmaşanın da kendilerini çok yıprattığını belirterek, başka ailelere bu şekilde davranılmaması temennisinde bulundu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder