banner181

Çanakkale'deki Anafartalar Oteli yıkılıp meydan olacak

26 Haziran 2012 Salı 14:05
Bu haber 491 kez okundu

Çanakkale Kordon Boyu’nda bulunan, İl Özel İdaresi'ne ait Anafartalar Oteli’nin yıkılmasına karar verildi. Otelin yeri, şehir meydanına dönüştürülecek.Çanakkale Belediyesi, feribot iskelesi karşısındaki boş alana "Çarşı Projesi"...

Çanakkale'deki Anafartalar Oteli yıkılıp meydan olacak
Çanakkale Kordon Boyu’nda bulunan, İl Özel İdaresi'ne ait Anafartalar Oteli’nin yıkılmasına karar verildi. Otelin yeri, şehir meydanına dönüştürülecek.

Çanakkale Belediyesi, feribot iskelesi karşısındaki boş alana "Çarşı Projesi" adı altında bina yapma çalışmalarına bu yılın başında başladı. 18 Mart törenleri için Çanakkale’ye gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise binanın şehrin nefes alan meydanını ortadan kaldırdığını belirterek, yapımının durdurulmasını istedi. Arınç’ın bu isteğini ilk defa AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş gündeme getirdi. Kamuoyunun da destek verdiği öneriden sonra İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda binanın inşaatı durduruldu.

Çanakkale Belediyesi de bir öneri getirerek, projenin yapılacağı alanın yanında bulunan Anafartalar Oteli’nin de yıkılarak bölgede şehir meydanı yapılmasını istedi. Belediyenin önerisine sıcak bakan Çanakkale Valiliği, yaptığı çalışmalar sonucunda otelin yıkılmasına karar verdi. Bölgeyi meydana çevirmek için ilk resmî adım bugün atıldı. Bu amaçla düzenlenen protokol törenine, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan katıldı. Protokole göre Anafartalar Oteli’nin yıkılmasıyla her iki alan birleştirilerek, şehir meydanı olarak hizmete sokulacak.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder