banner181

Polisten 'korsan kitap' operasyonu

26 Haziran 2012 Salı 14:15
Bu haber 1281 kez okundu

İstanbul’da korsan kitap basan ve satan işletmelere yönelik 6 ayrı adrese operasyon düzenlendi. Binlerce korsan kitaba el konuldu. Dört kişinin gözaltına alındığı operasyonlar sonrasında kitaplar imha edilmek üzere çuvallara konularak emniyete...

Polisten 'korsan kitap' operasyonu
İstanbul’da korsan kitap basan ve satan işletmelere yönelik 6 ayrı adrese operasyon düzenlendi. Binlerce korsan kitaba el konuldu. Dört kişinin gözaltına alındığı operasyonlar sonrasında kitaplar imha edilmek üzere çuvallara konularak emniyete götürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, korsan kitap basan ve satan 6 ayrı adrese operasyon düzenledi. Operasyon adreslerinden biri olan Şişli’de korsan kitap satan bir dükkanın karşısındaki binanın bodrum katına giren polis, kitapların saklandığı bir depo buldu. Depoda binlerce korsan kitap ele geçirdi. Ele geçirilen kitaplar arasında yeni baskısı yapılan kitapların da olması dikkatlerden kaçmadı.

Pendik’te ise korsan kitapların basıldığı bir matbaaya düzenlenen operasyonda; basılmış ve basıma hazırlanan çok sayıda kitaba el konuldu. Çok sayıda kaçak bandrol ele geçirildi.

Polis, gerekli sayımların yapılmasının ardından kitapları çuvallara koyarak imha edilmek üzere emniyete götürdü.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder