banner181

Edremit'te plajlara şezlong koyan işletmeler uyarıldı

26 Haziran 2012 Salı 14:36
Bu haber 529 kez okundu

Balıkesir'in Edremit ilçesindeki tatil beldelerinde plajlardaki kumsallara şezlong koyarak halkın faydalanmasına izin vermeyen işletmeler uyarıldı. Kıyı Denetim Komisyonu kararlarına uymayanları ikaz eden Edremit Kaymakamı Osman Tunç, “Plajlarımızda...

Edremit'te plajlara şezlong koyan işletmeler uyarıldı
Balıkesir'in Edremit ilçesindeki tatil beldelerinde plajlardaki kumsallara şezlong koyarak halkın faydalanmasına izin vermeyen işletmeler uyarıldı. Kıyı Denetim Komisyonu kararlarına uymayanları ikaz eden Edremit Kaymakamı Osman Tunç, “Plajlarımızda özel mülkiyet haricindeki tüm alanlar Hazine'ye aittir. Plajlarımız, vatandaşların ortak kullanım alanıdır. Vatandaşların, plajlardan hakettikleri şekilde rahatça faydalanması sağlanmalıdır. Kıyı Denetim Komisyonumuz, iskeleleri de denetlemektedir.” dedi.

Konuyla ilgili hassasiyetle çalıştıklarını belirten Kaymakam Tunç Kültür ve Turizm İlçe Müdürlüğü, Millî Emlak Müdürlüğü, bölgesine göre jandarma, polis ve belediye zabıtalarından oluşan Kıyı Denetim Komisyonu’nun, bu işin aralıksız takipçisi olduğunu ifade etti. Tunç, “İlgili zabıtalar da denetimlerini sıklaştırmalı ve bu konuda hassasiyetlerini arttırmalıdır." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder