banner181

Kılıçdaroğlu: Suriye'nin uçağımızı düşürmesi affedilebilir bir olay değildir

26 Haziran 2012 Salı 14:28
Bu haber 555 kez okundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye'nin uçak düşürmesinin affedilebilir bir olay olmadığını söyledi. Türkiye'nin dış politikasının eleştiren Kılıçdaroğlu, "Hiç kimsenin aklına Türkiye'nin uçağına fiske bile vurmak...

Kılıçdaroğlu: Suriye'nin uçağımızı düşürmesi affedilebilir bir olay değildir
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye'nin uçak düşürmesinin affedilebilir bir olay olmadığını söyledi. Türkiye'nin dış politikasının eleştiren Kılıçdaroğlu, "Hiç kimsenin aklına Türkiye'nin uçağına fiske bile vurmak gelmezken, şimdi uçağımız indiriliyor. Asıl bunu sorgulamamız gerekir." dedi.

        Partisinin Meclis Grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, lafı söylerken düşünülüp tartılması, nereye gidileceğinin düşünülmesi gerektiğini söyledi. Dış politikanın ülkelerin tarihinde iz bıraktığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Hiç kimsenin aklına Türkiye'nin uçağına fiske bile vurmak gelmezken şimdi uçağımız indiriliyor. Asıl bunu sorgulamamız gerekir. Özellikle bunu ülkeyi yönetenlerin unutmaması lazım. Eğer bir ülke sınanıyorsa geleceğiniz tehlikede demektir. Onun için bu meselelerin şakası olmaz. Bu coğrafyada bizim olmamızı kimse bize altın tepside sunmadı. Biz bir bedel ödeyerek buradayız. Çanakkale, Kurtuluş, Kıbrıs Barış Harekatı'nda maliyetini ödedik. Maliyet ödemekten korkmadık, bundan sonra da korkmayacağız. Dedim ki yol olur bu. Dış politikayı yanlış eksene oturtursanız, Türkiye'nin caydırıcılığını sorgular hale getirirsiniz. İlk önemli nokta, 4 Temmuz 2003. Türk askerlerinin başına Kuzey Irak'ta çuval geçirilen tarihtir bu. Hiçbir iktidar döneminde olmamıştır bu. Bunun hesabını AKP bu ülkeye hala vermiş değil, biz de unutmuş değiliz. Ne dedik, sizin bölgesel gücünüzü sınamaya kalkarlarsa yol olur dedik. Suriye'nin uçağımızı düşürmesi affedilebilir bir olay değildir." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder