banner181

Suriyeli esir askerler: Köyle saldırıp herkesi öldürmemiz emredildi

26 Haziran 2012 Salı 14:26
Bu haber 366 kez okundu

‘Özgür Suriye Ordusu’ tarafından esir alınan Esed’e bağlı güvenlik güçleri, en üst düzey yetkililerden köylere saldırarak buradaki insanları öldürmek için emir aldıklarını belirtti.Sky TV muhabiri Stuart Ramsay’in özel haberinde,...

Suriyeli esir askerler: Köyle saldırıp herkesi öldürmemiz emredildi
‘Özgür Suriye Ordusu’ tarafından esir alınan Esed’e bağlı güvenlik güçleri, en üst düzey yetkililerden köylere saldırarak buradaki insanları öldürmek için emir aldıklarını belirtti.
Sky TV muhabiri Stuart Ramsay’in özel haberinde, Suriye’nin kuzeyinde bir yerde muhalif güçler tarafından esir alınmış asker ve polislerin görüntülerine ve açıklamalarına yer verildi.
Öldürülecek kişilerin kimlikleri konusunda kendilerine yalan söylendiğini iddia eden esir askerler, Esed güçlerinin birçok yeri rastgele bombaladıklarını belirtti. Esirler, en üst düzey yetkililerin, köylere saldırmaları ve buradaki herkesi öldürmeleri emri verildiğine dikkat çekiyor.
Haberde esirlerden bir kişinin, “Yaşlı, genç herkes öldürülüyordu. Bu bir savaş değil. Bu sadece sağı solu rastgele ateşe vermek. Birçok kişi büyük mağduriyet içinde.” şeklindeki gözlemlerine yer verdi.
Diğer bir esir ise, “Biz, Esed karşıtı muhalif güçlerin köy ve kasabalarda terör estirdiğini; çocuk, kadın ayırt etmeden herkesi öldürdüğünü sanıyorduk. Daha sonra gördük ki durum tam tersiymiş.” diyerek Esed’in zulmünü gözler önüne seriyor. Haberdeki görüntülerde esirlerin iyi şartlarda olduğu ve iyi şekilde muamele edildiği gözleniyor.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder