banner181

Özbekistan’ın en büyük GSM operatörü kapanma eşiğinde

26 Haziran 2012 Salı 14:22
Bu haber 1075 kez okundu

Özbekistan’ın Rusya sermayeli en büyük GSM operatörü MTS’nin (Uzdunrabita) lisansının her an iptal edilebileceği bildirildi.Özbekistan’da 10 milyona yakın abonesiyle ülkenin en büyük GSM operatör konumunda olan MST’in iş hayatındaki...

Özbekistan'ın en büyük GSM operatörü kapanma eşiğinde
Özbekistan’ın Rusya sermayeli en büyük GSM operatörü MTS’nin (Uzdunrabita) lisansının her an iptal edilebileceği bildirildi.
Özbekistan’da 10 milyona yakın abonesiyle ülkenin en büyük GSM operatör konumunda olan MST’in iş hayatındaki usulsüzlükleri nedeniyle kapanma aşamasına geldiği belirtildi. Şirket, Özbekistan’ın topraklarının yüzde 94’ününe yakınını kapsama alanında bulunduruyor. Şirketin ülke sınırları içerisinde müşteri hizmetinde ve baz istasyonları yerleştirmede ciddi usulsüzlükler yaptığı iddia edildi. Bunun üzerine şirketin çalışma lisansının iptali veya süresinin uzatılmaması gibi müeyyidelere maruz kalması bekleniyor.
Şirketin Özbekistan Temsilcisi Bekzod Ahmedov’un ise önceki hafta ülkeyi terk ederek kayıplara karışmıştı. Bu gelişme üzerine harekete geçen Özbekistan’ın ilgili makamları Uluslararası Polis Teşkilatı (İnterpol) nezdinde girişimde bulunarak Ahmedov’un yakalanması için kırmızı bülten çıkarmıştı.
Özbekistan’da MTS ile birlikte dört ayrı GSM operatör faaliyet gösteriyor. 30 milyon nüfuslu ülkedeki toplam cep telefonu kullanıcıları sayısı 26 milyon dolayında seyrediyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder