banner181

AK Parti İl Kongresi hazırlıkları sürüyor

26 Haziran 2012 Salı 14:20
Bu haber 591 kez okundu

AK Parti Ankara İl Kongresi'nin hazırlıkları sürüyor. AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, 19 Mayıs Stadyumu'nda 30 Haziran günü saat 17.00’de yapılacak, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılmasının...

AK Parti İl Kongresi hazırlıkları sürüyor
AK Parti Ankara İl Kongresi'nin hazırlıkları sürüyor. AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, 19 Mayıs Stadyumu'nda 30 Haziran günü saat 17.00’de yapılacak, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılmasının planlandığı il kongresine 100 bin kişinin gelmesini beklediklerini belirtti.

AK Parti kongrelerinin salonlardan stadyumlara taşındığını belirten Alparslan, AK Parti Ankara İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'nin de kentin en büyük stadı, 19 Mayıs Stadyumu'nda yapılacağı söyledi. Kongreyle ilgili titiz bir çalışma içinde olduklarını ifade eden Alparslan, ''AK Parti artık bir dünya markası. Burası başkent. Başkentten sayın Genel Başkanımızın, Başbakanımızın katılıp tüm Türkiye'ye hatta tüm dünyaya vereceği mesajların buradan ona yakışır şekilde katılımıyla, coşkusuyla, görselleriyle ona layık olması için özel bir hazırlık yapıyoruz.'' dedi.

Kongrede halk oyunları gösterileri, görsel etkinlikler, sinevizyon sunumlarının yapılacağını bildiren Alparslan, "Statta hem tribünlerin hem çim sahanın tamamının kullanılması ve dışarıda kurulacak ekranlarla 100 bin Ankaralının burada ağırlanmasını ve bu demokrasi şölenimize, bu bayramımıza katılımını organize ediyoruz. Tüm ilçelerimizden, tüm mahallelerimizden rahat transferin sağlanması için toplu taşıma araçları dahil ciddi bir hazırlık içindeyiz. Katılanların kongre sonrası evlerine rahat dönmeleri konusunda da aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Buraya katılan herkese günün anısına AK Parti Hatıra Ormanı'nda kendilerinin de bir fidanı olması için ağaç sertifikası vereceğiz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile organize ettiğimiz şekilde. Yine her katılımcıya Başbakanımıza ithafen 'Başımızın tacısın' yazılı şapkalar dağıtılacak.'' ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise "AK Parti Ankara İl kongresine çok önem veriyoruz. Başkente yakışır bir kongre için arkadaşlar elinden gelen çabayı sarf ediyorlar. Bizde katkımızı ve desteğimizi sürdüreceğiz. Hazırlıklarda en ufak detay bile öne çıkarılmış. Sayan Başbakanımızın geliş saatine kadar stadyum dolmalı ve program başlamalı. Görkemli bir kongere olmalı." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder