banner181

Bomba araması yapılan alanın krokisi teröristin üzerinden çıkmış

26 Haziran 2012 Salı 13:16
Bu haber 544 kez okundu

İstanbul polisi, bomba uzmanı ekiplerin de katılımıyla Bahçelievler’de patlayıcı ve mühimmat araması başlattı. Aramaların Kayseri’de gözaltına alınan 2 teröristin üzerinden çıkan kroki doğrultusunda yapıldığı öğrenildi. İstanbul...

Bomba araması yapılan alanın krokisi teröristin üzerinden çıkmış
İstanbul polisi, bomba uzmanı ekiplerin de katılımıyla Bahçelievler’de patlayıcı ve mühimmat araması başlattı. Aramaların Kayseri’de gözaltına alınan 2 teröristin üzerinden çıkan kroki doğrultusunda yapıldığı öğrenildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Bomba İmha Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Bahçelievler Ömür kavşağındaki boş arazide arama başlattı. Aramaların bomba ve mühimmat içerikli olduğu ifade edildi. Aramaların ise Kayseri'de dün yapılan operasyonda gözaltına alınan 2 teröristin üzerinden çıkan kroki doğrultusunda başlatıldığı öğrenildi.

Kayseri Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılan operasyonda 47 yaşındaki A.B.C. ile 32 yaşındaki S.A.'nın yakalanmıştı. Teröristlerin üzerinde yapılan aramalarda ise İstanbul polisinin arama yaptığı bölgenin krokisinin çıktığı kaydedildi. Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan teröristlerden S.A.'nın Musul, Kuzey Irak, Mahmur kamplarında eğitim gördüğü ve silahlı eylemlere katıldığının belirlendiği ifade edilmişti. Gözaltındaki A.B.C.'nin ise terör örgütü PKK'nın şehir yapılanmasında görev aldığı ve İstanbul'a gelmeye çalıştıkları öğrenildi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder