banner181

Kılıçdaroğlu: CHP'li belediyeler baskı altında

07 Ocak 2012 Cumartesi 16:53
Bu haber 731 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyeler üzerinde baskı olduğunu savundu. Kılıçdaroğlu, “İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan AKPli müfettiş sayısı 80. Dünyada örneği yok. Acaba...

Kılıçdaroğlu: CHP'li belediyeler baskı altında
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyeler üzerinde baskı olduğunu savundu. Kılıçdaroğlu, “İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan AKPli müfettiş sayısı 80. Dünyada örneği yok. Acaba biz bu belediyeyi nasıl çalışmaz hale getirebiliriz? Bu belediyeyi nasıl hizmet üretemez duruma getirebiliriz? Ama buradan sesleniyorum; ne yaparlarsa yapsınlar, hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar sosyal demokrat belediyeleri halka hizmetten alıkoyamayacaklardır.” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıyer Belediyesi’nin yeni hizmet binasının temel atma törenine katıldı. Alana ‘Başbakan Kemal’ sloganları eşliğinde giriş yapan Kılıçdaroğlu’na çok sayıda CHP’li vekil eşlik etti. Kılıçdaroğlu alanda kendisini dinlemek için gelen vatandaşların yanına giderek onlarla selamlaştı.
Burada konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Sarıyer’in belediye başkanı Şükrü Genç’e sahip çıktığını söyledi. CHP’li belediyeler olarak bundan sonra daha fazla halkın içinde olacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Daha fazla halkla paylaşacağız, daha fazla sorunlarıyla ilgilenip akılcı çözümler üreteceğiz. Yerel yönetimlerde bir ilk olarak yeşil binaya sahip olacak Sarıyer.” dedi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan AK Partili müfettiş sayısı 80 olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Acaba biz bu belediyeyi nasıl çalışmaz hale getirebiliriz? Bu belediyeyi nasıl hizmet üretemez duruma getirebiliriz? diye çalışıyorlar. Ama buradan sesleniyorum; ne yaparlarsa yapsınlar,hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar sosyal demokrat belediyeleri halka hizmetten alıkoyamayacaklardır. Sarıyer üzerinde de baskılar kuruyorlar, Kartal üzerinde de, Silivri üzerinde de, Kadıköy üzerinde de. Ne yaparlarsa yapsınlar belediye başkanlarımız inançlarıyla, güçleriyle, halka duydukları sevgi ile hizmetlerini yapmaya çaba harcayacaklardır. Onları yürekten kutluyorum. Siz destek verdiğiniz sürece bizim de desteğimiz başkanlarımızın arkasında olacaktır.”
“Bir ülkede hukukun üstünlüğü temel kuraldır.” diyen Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle son verdi: “Bir ülkede adalet yoksa o ülkede demokrasi yok demektir. Bir ülkede sağlıkta adalet dağıtılmıyorsa o lkede insanların umudu yoktur demektir. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye Cumhuriyeti bir kısmı için açık,bir kısmı için kapalı cezaevine dönmüştür.Bu yapıyı sindiremiyoruz. 21. Yüzyıl Türkiye’sine yakıştıramıyoruz. İstiyoruz ki bu ülkede adalet herkes için olsun. Herkes düşüncesini özgürce söylemeli. Herkes istediği toplantıyı, eylemi gerçekleştirebilmelidir. Özgür, bağımsız bir Türkiye saygın ve tutarlı bir adalet ile ancak olabilir. İsteğimiz hukukun üstünlüğüdür.”
Konuşmaların ardından Kılıçdaroğlu ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrün Genç, tesisin temel atma törenini gerçekleştirdi. Genç, Kılıçdaroğlu’da kendisinin yağlı boya tablosunu hediye etti. Kılıdaroğlu daha sonra tekerlekli sandalyeleri ile alanda bulunan özürlü vatandaşlarla tokalaştıktan sonra alandan ayrıldı.

ası
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder