banner181

Vali Kızılcık: Bomba uzaktan kumanda ile patlatıldı

26 Haziran 2012 Salı 12:46
Bu haber 790 kez okundu

Trabzon'un Düzköy İlçe Jandarma Komutanlığı önünde bu sabah saatlerinde meydana gelen patlama ile ilgili konuşan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, patlayıcının uzaktan kumandığı ile patlatıldığını söyledi. Bu sabah saatlerinde çöp...

Vali Kızılcık: Bomba uzaktan kumanda ile patlatıldı
Trabzon'un Düzköy İlçe Jandarma Komutanlığı önünde bu sabah saatlerinde meydana gelen patlama ile ilgili konuşan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, patlayıcının uzaktan kumandığı ile patlatıldığını söyledi.

Bu sabah saatlerinde çöp dökmeye giden 3 askerin çöpleri konteynere döktüğü sırada meydana gelen patlamada er Doğan Özkartal ile birlikte 2 asker daha yaralandı. Özkartal, ambulans helikopterle Düzköy İlçe Hastanesi'nden alınarak önce Trabzon Havalimanı'na, buradan da ambulansla Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi'ne kaldırıldı. Diğer 2 askerin durumunun iyi olduğu belirtildi.

Vali Kızılcık, Düzköy ilçesi Düzalan Mahallesi'nde bulunan Düzköy İlçe Jandarma Komutanlığı yakınında meydana gelen patlamanın ardından olay yerinde incelemelerde bulunduktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı. Patlamanın bir patlayıcıdan kaynaklanmış olabileceğine işaret eden Kızılcık, şöyle konuştu: “Bu sabah saat 8'e 10 kala Düzköy ilçesi Jandarma Karakolu'na yaklaşık 20 metre mesafede bulunan çöp konteynerine askerlerimiz çöpünü döküp dönerken uzaktan kumanda ile patlamanın gerçekleştirildiğini düşünüyoruz. Patlama sonucu 2 askerimiz çok hafif, bir askerimiz ağır olmak üzere 3 askerimiz yaralandı. Yaralı olan askerimiz şu anda KTÜ Farabi Hastanesi'nde, gerekli tetkikleri yapılıyor. Organlarında ciddi bir hasar yok. Bizim burada en büyük temennimiz bir can kaybının olmaması. Bu askerimiz de inşallah en kısa zamanda hayatını devam ettirecektir." dedi.

Patlamanın yönteminin terör örgütünün kullandığı bir yöntem olduğunu kaydeden Vali Kızılcık, "Uzaktan patlatıldığı için terör örgütünün de bu yöntemi kullandığını biliyoruz. Bu şekilde olabileceğini değerlendiriyoruz. Şu anda kesin bir kanıtımız yok. Tek patlayıcı, patlayıcının ne olduğu belli değil." ifadelerini kullandı.

    Düzköy Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Trabzon Garnizon Komutan Vekili ve İl Jandarma Komutanı Albay Dursun Ertuğrul, beraberindeki askeri personel ile olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

        Trabzon İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çevik Kuvvet ekipleri, İlçe Jandarma Komutanlığı çevresinde önlem aldı. Çevre emniyetinin alınmasının ardından patlamanın yaşandığı alanda bomba uzmanlarının da aralarında bulunduğu asker ve polislerce araştırma başlatıldı. Bir askeri helikopter de havadan arama çalışmalarına başladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder