banner181

Bakan Kılıç: Bu denklemi taraflarıyla çözeceğiz

26 Haziran 2012 Salı 12:44
Bu haber 645 kez okundu

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Galatasaray ve Beşiktaş’ın Arena Stadı’nı ortak kullanması iddiaları ile ilgili olarak iki kulübün başkanları ile bugün bir görüşme yapacağını söyledi. Bakan Kılıç, “Çok bilinmeyenli bir...

Bakan Kılıç: Bu denklemi taraflarıyla çözeceğiz
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Galatasaray ve Beşiktaş’ın Arena Stadı’nı ortak kullanması iddiaları ile ilgili olarak iki kulübün başkanları ile bugün bir görüşme yapacağını söyledi. Bakan Kılıç, “Çok bilinmeyenli bir denklem değil. Az bilinmeyenli bir denklem. Bu denklemi de taraflarıyla çözeceğiz.” dedi.

    Bakan Kılıç, makamında Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal’ı ve beraberindeki heyeti kabul etti. Yeni Başkan Ünal ve heyeti Bakan Kılıç’a nezaket ziyaretinde bulunduklarını açıkladı. Bakan Kılıç, toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı. Kılıç, İnönü Stadı’nın yenilenmesinden dolayı Beşiktaş’ın Arena Stadı’nda maçlarını yapacağı iddialarını yanıtladı. Bugün Galatasaray ve Beşiktaş kulüplerinin başkanları ile bir görüşme yapacağını belirten Kılıç, “İnönü Stadı yenilenebilir. İstanbul’a yeni bir stat kazandırmada kararlıyız. Saraçoğlu yenilendiği gibi, Galatasaray’ın Ali Sami Yen Stadı TT Arena olarak yenilendiği gibi Beşiktaş İnönü Stadı'nın da hem depreme dayanıklı hem de modern çağın gereklerine uygun stadyum olarak yeniden inşa edilmesini arzuluyoruz. Çok bilinmeyenli bir denklem değil. Az bilinmeyenli bir denklem. Bu denklemi de taraflarıyla çözeceğiz. Kulüp başkanları ile bugün bir görüşmemiz olacaktır.” şeklinde konuştu.

    Kılıç, 2012 Avrupa Kupası’ndaki yarı final İspanya-Portekiz maçını yönetecek olan milli hakemimiz Cüneyt Çakır’dan övgü ile söz etti. Cüneyt Çakır’ın 2012’nin Türkiye açısından gururu olduğunu kaydeden Bakan Kılıç, Çakır’ı bir milli takım gibi izlediklerini dile getirdi. Çakır’ın İtalya maçında tarihi kararlar verdiğini dile getiren Kılıç, maçtan önce kendisini arayarak tebrik edeceğini sözlerine ekledi.

        KILIÇ: KONUŞMAKTAN ACİZ DEĞİLİZ

        Bakan Kılıç, Arena Stadı ile ilgili bakanlıktan üst düzey bir yetkiliye dayandırılarak yapıldığı iddia edilen haberi kesin dille yalanladı. Açıklamaların baştan sona yanlış ve şahsı ile alakalı olmadığını anlatan Kılıç, “Biz konuşmaktan aciz insanlar değiliz. Bir yıldır Türkiye’nin en köklü sportif sorunlarına en köklü kulüplerimizin başkanlarıyla oturarak konuşarak bir araya gelmesi imkansız gibi görünen insanlarla aynı masa etrafında toplayarak medenice çözümler üretmeye gayret ediyoruz.” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder