banner181

Uluslararası Antalya Üniversitesi, 520 öğrencisiyle eylülde öğretime başlıyor

26 Haziran 2012 Salı 10:02
Bu haber 1113 kez okundu

Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ), Eylül 2012’den itibaren 520 öğrencisiyle öğretime başlıyor.        Uluslararası Antalya Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, Antalya’nın ilk vakıf...

Uluslararası Antalya Üniversitesi, 520 öğrencisiyle eylülde öğretime başlıyor
Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ), Eylül 2012’den itibaren 520 öğrencisiyle öğretime başlıyor.

        Uluslararası Antalya Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, Antalya’nın ilk vakıf üniversitesi olan UAÜ, 25 ülkeden 5 bin başvuru aldı. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 520 öğrenci ile öğretime başlayacak olan üniversite; 398 Türk, 122 yabancı öğrenci kabul edecek. Yüzde 23 uluslararası öğrenci oranı ile Türkiye’nin en yüksek yabancı uyruklu öğrenci oranına sahip olan üniversite, 2030 yılında dünya çapında bir eğitim markası ve referans merkezi olmayı hedefliyor. Öğretim dilinin İngilizce olacağı üniversitede, mezun olacak her öğrencinin uluslararası alanda geçerli bu dili hem akademik, hem pratik hayatta etkin bir şekilde kullanabilecek düzeyde öğrenmesi planlanıyor.

        Açıklamada; Wisconsin Üniversitesi ile güçlendirilen İngilizce Dil Eğitim Programı öğretim kadrosunun yüzde 60'ının ana dilinin İngilizce olduğu belirtildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “İngilizce Dil Eğitim Programları kapsamında UAÜ, öğrencilerine NLP yöntemlerini öğreterek İngilizceyi daha hızlı ve etkin bir şekilde öğrenmelerini sağlayacak. Burslu ve başarılı öğrenciler programın bir dönemini Wisconsin-Madison'da okuyarak İngilizcelerini Amerika'da geliştirme imkânı bulabilecekler. Öğretim dilinin İngilizce olacağı üniversitede, öğrencilere ikinci bir yabancı dil de (Arapça, Çince, İspanyolca, Rusça) öğretilerek onların tam bir dünya vatandaşı olarak mezun olmaları sağlanacak.”

        Ayrıca, “Uluslararası Antalya Üniversitesi, uluslararası düzeyde eğitim ve teknoloji olanaklarını öğrencilerine sunmayı planlıyor. Doğu ve Batı kültürlerini sentezleyecek olan üniversite, bölge için nitelikli elemanları yetiştirmeyi ve aynı zamanda bölgenin ekonomik ve sosyal gündemini şekillendirmeyi hedefliyor.” denildi.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder