banner181

Halk oyunlarında Antalya’yı temsil edecekler

26 Haziran 2012 Salı 09:57
Bu haber 814 kez okundu

Döşemealtı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Gençlik Spor Kulübü, halk oyunları alanında Konya’da gerçekleştirilecek Türkiye finallerinde Antalya’yı temsil edecek.         Türkiye...

Halk oyunlarında Antalya'yı temsil edecekler
Döşemealtı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Gençlik Spor Kulübü, halk oyunları alanında Konya’da gerçekleştirilecek Türkiye finallerinde Antalya’yı temsil edecek.

        Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen 2012 Halk Oyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nın finali, 28-30 Haziran tarihlerinde Konya’nın Akşehir ilçesinde yapılacak. Türkiye’nin çeşitli illerinden 28 ekibin katılacağı şampiyonada Antalya’yı, Döşemealtı OSB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi temsil edecek.

        Ekibini, Akşehir Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek finallere hazırlayan Şenol Berber, “Hedefimiz ilk üç. İlk kez Türkiye finalinde yarışıyoruz. Ekibimizi ilk kez bu yıl oluşturduk ve ilk yılında Türkiye finaline katılıyor. Bu, çok büyük bir başarı. Ancak bizler en iyi sonucu alabilmek için yarışacağız. Zor bir hedef belirledik. Gelecek yıl daha güçlü ve Türkiye’de ses getirecek kareografi ve ahenkle sahne alan bir ekip haline geleceğiz.” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder