banner181

Dünyaca ünlü teknik adam Hector Cuper: Türk ligi son derece kaliteli

08 Ocak 2012 Pazar 07:05
Bu haber 713 kez okundu

Orduspor'un başına geçen dünyaca ünlü Arjantinli teknik direktör Hector Cuper, Türk futbolunu değerlendirdi. Türk futbolu ile Avrupa futbolunu karşılaştırdığında çok büyük farklar bulunmadığını ifade eden Cuper, Türk liginin son...

Dünyaca ünlü teknik adam Hector Cuper: Türk ligi son derece kaliteli
Orduspor'un başına geçen dünyaca ünlü Arjantinli teknik direktör Hector Cuper, Türk futbolunu değerlendirdi. Türk futbolu ile Avrupa futbolunu karşılaştırdığında çok büyük farklar bulunmadığını ifade eden Cuper, Türk liginin son yıllarda kendisini üst sıralara taşıdığını söyledi.
Türkiye'ye gelmeden önce Türk takımlarının maçlarını izlediğini dile getiren Cuper, "Gördüğüm kadarıyla burada da futbol çok yüksek bir ritimle oynanıyor, çok yoğun bir şekilde oynanıyor. Türk liginin Avrupa liglerinden geri kalır bir yanı yok. Son derece çekişmeli bir lig" dedi.
Avrupalı bazı teknik adamların Türk futbolunun Avrupa futbolundan geri kaldığı yönündeki eleştirilere katılmadığını ifade eden Cuper, "Ben bunun gibi düşünen Avrupalı meslektaşlarıma katılmıyorum. Türkiye ligi ortada çok çekişmeli ve zorlu bir lig. Türk futbol takımları Avrupa arenasında başarılı sonuçlar alıyor. Türk futbolunun kaliteli olduğunu düşünüyorum, öyle olmasaydı Türk takımına gelmezdim. Orduspor'a geldiğim için çok mutluyum ve başarılı olacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

'BİRİNCİ HEDEF, LİGDE KALMAK'
Takım olarak hem ligde hem de Türkiye Kupası'nda hedefleri olduğunu aktaran Cuper, süper lige yeni çıkan bir takım olarak önceliklerinin ligde kalmak olduğunu ifade ederek, "Bu yıl öncelikle ligde kalacağız. Daha sonra bunun üzerine büyük başarılar inşa edeceğiz. Türkiye Kupası'nda da gidebildiğimiz en üst noktaya kadar gitmeyi hedefliyoruz. Bu dönemde hem ligde hem kupada sıkı maçlar oynuyoruz. Bu biraz yorucu oluyor. Her iki kulvarda da dengeli bir şekilde gitmemiz gerekir." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder