banner181

Yaşar Üniversitesi, Avrupa Birliği’nden iki ödülle döndü

26 Haziran 2012 Salı 10:06
Bu haber 784 kez okundu

Yaşar Üniversitesi (YÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu, öğrencileri için yürüttüğü “Program Dışı Etkinlikler” projesi ile 2012 Avrupa Dil Ödülü’nü kazandı. Ayrıca Avrupa Birliği (AB) Merkezi de Erasmus öğrencilerine Türkçe eğitimi...

Yaşar Üniversitesi, Avrupa Birliği'nden iki ödülle döndü
Yaşar Üniversitesi (YÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu, öğrencileri için yürüttüğü “Program Dışı Etkinlikler” projesi ile 2012 Avrupa Dil Ödülü’nü kazandı. Ayrıca Avrupa Birliği (AB) Merkezi de Erasmus öğrencilerine Türkçe eğitimi verdiği “Erasmus Yoğun Türkçe Kursu” başlıklı projesiyle teşvik belgesi almaya layık görüldü.

“Program Dışı Etkinlikler” projesi hakkında konuşan Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Engin Ayvaz, “Bu ödülü aldığımız proje olan ders dışı etkinlikler, öğretim programımızın önemli bir parçası. Yıl boyu süren yarışmalar, oyunlar, konserler ve diğer eğlenceli etkinliklerle öğrencilerimizin dil öğretimini pekiştiriyoruz. Bu etkinlikleri düzenleyen öğretim elemanlarımızın emekleri alkışı hakediyor.” dedi.

“Erasmus Yoğun Türkçe Kursu” projesi hakkında görüşlerini bildiren AB Merkezi Müdürü Ayselin Yıldız ise Türkçeyi bir ay gibi kısa bir sürede sadece teorik derslerle değil, birçok kültürel ve sosyal faaliyetlerle de destekleyerek Erasmus öğrencilerine öğretebilmekten duydukları memnuniyeti belirtti. Yıldız, aldıkları teşvik belgesinin, Türkçe kursunu bütün yabancı öğrenciler için yaygınlaştırmada önemli bir motivasyon unsuru olduğunu vurgulayarak, emeği geçen ekibi tebrik etti.

AVRUPA DİL ÖDÜLÜ

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi (Ulusal Ajans) tarafından verilen Avrupa Dil Ödülü'nün amacı, dil öğretimi alanındaki en yeni ve uygulamada performansı en yüksek yaklaşımları, yöntemleri ve teknikleri teşvik etmek, Avrupa genelinde yaygınlaştırmaktır. Bu amaçla her yıl düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin pek çok ilk, orta ve yüksek öğretim kurumu projelerle başvurmaktadır. Avrupa Dil Ödülü’nü kazanan ve teşvik alan kurumların başarılı uygulamaları, dil öğretimi alanında diğer kurumlara örnek gösterilmekte ve desteklenmektedir.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder