banner181

Mısır’da binlerce kişi geceyi Tahrir Meydanı’nda geçiriyor

25 Haziran 2012 Pazartesi 02:28
Bu haber 1044 kez okundu

Mısır’da Hürriyet ve Adalet Partisi’nin adayı Muhammed Mursi'nin cumhurbaşkanlığının kesinleşmesini kutlayan binlerce kişi başkent Kahire’deki Tahrir Meydanı'nı doldurdu. Yüksek Seçim Komisyonu’nun dün Mursi'nin zaferini resmi...

Mısır'da binlerce kişi geceyi Tahrir Meydanı'nda geçiriyor
Mısır’da Hürriyet ve Adalet Partisi’nin adayı Muhammed Mursi'nin cumhurbaşkanlığının kesinleşmesini kutlayan binlerce kişi başkent Kahire’deki Tahrir Meydanı'nı doldurdu.

Yüksek Seçim Komisyonu’nun dün Mursi'nin zaferini resmi olarak ilan etmesinin ardından Tahrir'de başlayan kutlamalar devam ediyor. Şölen havasında geçen kutlamaları izlemek isteyen binlerce kişi aileleri ile Tahrir Meydanı'na akın etti. Havai fişek gösterileri ile aydınlanan meydanda sevinç gösterileri yapılıyor. Kalabalığın sabah saatlerine kadar meydanda kalacağı belirtiliyor.

MURSİ: BARIŞ İÇİN GELDİK

Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, ''Bizler savaş için gelmedik barış için geldik. Mısır'ın tüm uluslararası anlaşmalarına saygılıyız'' dedi.

Mısır devlet televizyonunda konuşan çiçeği burnunda cumhurbaşkanı, ''Allah'ın muvaffakıyeti ve şehitlerin temiz kanları sayesinde buradayız. Sizin önünüzde başkan olarak duruyorum, ancak sizin en hayırlınız ben değilim. Mısır’ı vatan kabul eden herkesin başkanı olacağım. Yargının üçüncü güç olduğuna ve yürütmeden ayrılması gerektiğine inanıyorum. Bu yönde çalışacağım” diye konuştu.

Mursi, kendisi üzerine yüklenen sorumluluk ve vazifeler olduğunu hatırlatarak, "Halkı vatanın birliğinin güçlenmesi için çalışmaya davet ediyorum. Allah'ın ipine sıkıca sarılın. Hepimizin düşünceleri farklı olsa da hepimiz bu devrime karşı vefa göstermeliyiz. Hıristiyan olsun Müslüman olsun, hangi meslek ve siyasi grubun içinde olursa olsun bizler Mısırlıyız” şeklinde konuştu. Muhammed Mursi’nin konuşması Tahrir Meydanı’nda da ilgiyle izlendi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder