banner181

Bakan Kılıç, TT Arena'yla ilgili, "Emredersek yaparlar" sözünü yalanladı

26 Haziran 2012 Salı 00:31
Bu haber 369 kez okundu

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul TT Arena Stadyumu’nun kullanımına ilişkin olarak şahsına atfen yapılan yayınların gerçek dışı olduğunu dile getirdi. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bakan Suat Kılıç bu konuda...

Bakan Kılıç, TT Arena'yla ilgili,
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul TT Arena Stadyumu’nun kullanımına ilişkin olarak şahsına atfen yapılan yayınların gerçek dışı olduğunu dile getirdi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bakan Suat Kılıç bu konuda kendisine yöneltilen bir soruya "Emredersek yaparlar" şeklinde cevap verdiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek açıklamasında " Bu yönde bir soruya muhatap olmadığım gibi "Emredersek yaparlar" şeklinde cevap da vermedim.” ifadelerini kullandı.

Bu güne kadar futbol kulüplerinin tamamıyla katılımcı, uzlaşmacı bir zeminde sorunları paylaştık. Bundan sonrasına ilişkin olarak da arzumuz iyi niyetli ve yapıcı bir süreci birlikte yönetmektir diyen Bakan Kılıç açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Türk futbolunun kavgaya değil, uzlaşıya, sorunlar üretmeye değil, sorunları çözmeye ihtiyacı var. Süreci emir ve talimatlarla değil, demokrasi kültürüyle ve futbolun paydaşlarıyla elele yönetmenin çabasındayız. İstemeden ve haksızca tarafı haline getirildiğim gereksiz bir polemikle spor camiasını meşgul edilmesinden dolayı ayrıca üzüntü duydum. Doğruları ve hassasiyetimizi halkımızın ilgi ve dikkatine saygı ile sunarım.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder