banner181

Karamürsel cezaevinden 4 tutuklu firar etti

25 Haziran 2012 Pazartesi 10:47
Bu haber 863 kez okundu

Karamürsel Cezaevi'nde kalan 4 tutuklunun, infaz koruma memurunu etkisiz hale getirdikten sonra firar ettiği kaydedildi. Karamürsel K-2 tipi cezaevinde hırsızlık ve sahtecilik suçlarından tutuklu bulunan Yılmaz Tırak, Umut Kaya, Levent Kara ve...

Karamürsel cezaevinden 4 tutuklu firar etti
Karamürsel Cezaevi'nde kalan 4 tutuklunun, infaz koruma memurunu etkisiz hale getirdikten sonra firar ettiği kaydedildi.

Karamürsel K-2 tipi cezaevinde hırsızlık ve sahtecilik suçlarından tutuklu bulunan Yılmaz Tırak, Umut Kaya, Levent Kara ve İrfan Yeşilyurt'un, gece saat 00.45 sıralarında görevli infaz koruma memurunu etkisiz hale getirdikten sonra tuvaletin penceresinden kaçtıkları ifade edildi. Bunun üzerine cezaevi görevlileri ile bölgeye gelen çok sayıda polis ve jandarma ekibi, kaçan kişilerin yakalanması çalışma başlattı. İzlerini kaybettiren 4 kişinin yakalanması için başlatılan aramalar sürüyor.

SORUNLU CEZAEVİ

Karamürsel K2 Tipi Cezaevi'nde 1999 yılında da 2 cinayet sanığı firar etmişti. Yaşanan firar olayı sonrası Karamürsel Cezaevi'nde görevliler hakkında soruşturma başlatılmıştı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder