banner181

Irak heyeti, Sakarya'da özelleştirmeyi inceledi

25 Haziran 2012 Pazartesi 11:23
Bu haber 409 kez okundu

Irak Sanayi, Ulaştırma, Ticaret ve Enerji Bakanlığı’nda görevli üst düzey bürokratlarından oluşan 25 kişilik heyet, Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (SEDAŞ)'nde incelemede bulundu. Heyet, elektrik dağıtım birimlerinin özelleşme...

Irak heyeti, Sakarya'da özelleştirmeyi inceledi
Irak Sanayi, Ulaştırma, Ticaret ve Enerji Bakanlığı’nda görevli üst düzey bürokratlarından oluşan 25 kişilik heyet, Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (SEDAŞ)'nde incelemede bulundu. Heyet, elektrik dağıtım birimlerinin özelleşme süreci ve Türkiye'deki elektrik piyasası modeli hakkında bilgi aldı.

SEDAŞ’tan yapılan açıklamada, heyete, elektrik dağıtım piyasasının işleyişi, piyasadaki aktörlerin görev ve sorumlulukları ve birbirleriyle ilişkileri, üretim, iletim ve dağıtım birimlerinin faaliyetleri, poptan satış ve perakende satış, piyasa işletim, ithalat, ihracat faaliyetleri ve piyasada faaliyet gösterecek tüzel kişilerin faaliyetlerinde uymaları gereken usul ve esaslar hakkında bilgi verildiği kaydedildi. Ayrıca Irak heyetinde bulunan yöneticilerin özelleştirme hakkındaki sorularına da cevap verildiği belirtildi.
    

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder