banner181

AK Parti Samsun İl Başkanı Köktaş: Oyumuzu yüzde 70'e çıkaracağız

25 Haziran 2012 Pazartesi 11:28
Bu haber 397 kez okundu

AK Parti Samsun İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’ne 4 gün kala adaylığını açıklayan ve seçimde en fazla oyu alarak 6 yıl sonra 3. kez il başkanı seçilen Fuat Köktaş, ustalık döneminde herkesi kucaklayacağını söyledi.     Cihan...

AK Parti Samsun İl Başkanı Köktaş: Oyumuzu yüzde 70'e çıkaracağız
AK Parti Samsun İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’ne 4 gün kala adaylığını açıklayan ve seçimde en fazla oyu alarak 6 yıl sonra 3. kez il başkanı seçilen Fuat Köktaş, ustalık döneminde herkesi kucaklayacağını söyledi.

    Cihan Haber Ajansı (Cihan)'a konuşan Köktaş, Samsun’u çok sevdiğini ve kente hizmete doymadığını ifade ett. Köktaş, 2014 mahalli idareler seçiminde bugüne kadar alınmış en yüksek oyu alıp 17 ilçe ve büyükşehir belediyesini partisine kazanmayı hedeflediğini kaydetti.

    Atatürk Spor Salonu’nda yapılan kongreden zaferle çıkan AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, sahibi olduğu Köktaşlar Nakliyat, İnşaat, Petrol Taahhüt LTD Şirketi’nin altındaki seçim koordinasyon merkezine geldi. Partiler tarafından coşkuyla karşılanan Köktaş, tebrikleri kabul etti. Yoğun ilgi sebebiyle zor anlar yaşayan Köktaş, partililerle ayaküstü sohbet etti. Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Erçal ile kısa bir değerlendirme yapan AK Parti Samsun İl Başkanı, kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

    Kongrede Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın 30 Mart 2002 Samsun mitingindeki birlik, beraberlik ve olağanüstü coşkuyu yeniden kazandıracaklarını dile getiren İl Başkanı Köktaş, “6 yıl aradan sonra kongreye 4 gün kala sahada çıktık. Adaylara ulaştık ve seçim kazandık. Bu aslında siyasette çok alışılagelmiş bir şey değildir. Demek ki biz il başkanlığı yaptığımız ve yapmadığımız dönemde kentimize ve insanlarımıza sahip çıkmış, gönüllerde iz bırakmışız. Sırtımızı dönüp gitmemişiz. Oy lazım olduğunda insanlara müracaat etmemişiz. İnsanların iyi gününde kötü gününde, mutluluğunda sevincinde, düğününde cenazesinde yanlarında olmuşuz demek ki. Çıkan tablo, bunun en büyük göstergesidir." dedi.

    3 Kasım 2002 seçimlerine göre bugünkü şartlar arasında büyük farklılıklar olduğunu belirten Köktaş, “3 Kasım seçimlerinde AK Parti Samsun’da ülke ortalamasının 10 puan üzerinde yüzde 44 oy almıştı. Bugün ise Türkiye’de yüzde 50 oya karşılık Samsun’da seçmenin yüzde 61’nin oyuna sahibiz. Yani partimiz Samsun’da her 3seçimde de Türkiye ortalamasının10 puan üzerinde oy almıştır. Şimdi uzun bir aradan sonra 3. kez il başkanı seçildim. Bu da benim ustalık dönemim. Önümüzde mahalli idare seçimleri var. Hedefim bugüne kadar alınmış en yüksek oranını alıp 17 ilçe ve büyükşehir belediyesinin tamamımı kazanmaktır." açıklamasında bulundu.

    “Hizmetleriniz ne kadar çok olursa olsun, ne kadar başarılı hizmetler yaparsanız yapın, o hizmetleri insanların gönlünden geçiremiyorsanız, insanların gönlünü fethedemiyorsanız, başarılı ve kalıcı olması mümkün değildir." diyen Köktaş, “Biz liderimizi takip ediyor, onun yolunda gitmeye, hızına ayak uydurmaya çalışıyoruz. Estirmiş olduğu rüzgarı kesmemeye gayret ediyoruz. Bize güvenen herkese teşekkür ediyorum. Onlar bizi mahcup etmedi, biz de onları mahcup etmeyeceğiz. Samsun’un bizden beklentileri var. Bunları biliyoruz. İnşallah bu beklentileri konuşup planlayarak karşılayacağız. Önemli olan Samsun’a hizmet edebilmektir. Hizmetin kiminle yapıldığı önemli değil. Yapılıp yapılmadığı önemlidir. Bu şehri seviyorum ve hizmete doymuyorum. Partiye emek vermiş, en ufak hizmeti geçmiş, bunun dışına oy vermiş olan herkes bizim için çok değerli ve anlamlıdır. Onlara da sahip çıkacağız." ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder