banner181

Barzanî: Sorunlar silahlı eylemlerle çözülmez

25 Haziran 2012 Pazartesi 10:55
Bu haber 1662 kez okundu

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin Başkanı Mesud Barzanî, bir kez daha terör örgütü PKK’ya çağrıda bulundu. Barzanî, "Bu sorun sadece siyasi yollarla çözülür. Bu sorun silah ve silahlı eylemlerle çözülmez." dedi. Kuzey Irak merkez...

Barzanî: Sorunlar silahlı eylemlerle çözülmez
Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin Başkanı Mesud Barzanî, bir kez daha terör örgütü PKK’ya çağrıda bulundu. Barzanî, "Bu sorun sadece siyasi yollarla çözülür. Bu sorun silah ve silahlı eylemlerle çözülmez." dedi.

Kuzey Irak merkez Kürtçe yayın yapan internet sitelerindeki haberlere göre Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin Başkanı Mesud Barzani’nin Kürt sorunun barışçıl yöntemlerle çözülmesi için mücadelesini sürdürdüğü belirtildi. "Türkiye sorunları barışçıl yöntemlerle çözmeye hazırdır." diyen Barzanî, bölge yönetimi olarak bu sorunun çözümü için mücadele etmeye devam edeceklerini kaydetti. Bazanî, "Biz çok mücadele verdik, bunu sürdüreceğiz, barışçıl bir şekilde çözülmesi için. Maalesef bazen saldırılar oluyor, bu sorunun çözümünü zorlaştırıyor. Bu şu anlama geliyor sorun savaşla çözülmez. Çözüm için barışçıl yollara dönülmeli." ifadelerini kullandığı belirtildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder