banner181

Aldırmaz: Demirspor’u hüsrana uğratmayacak bir yönetim arzu ediyoruz

25 Haziran 2012 Pazartesi 13:25
Bu haber 261 kez okundu

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Bank Asya 1.Lig’e yükselen Adana Demirspor başkanlığına talip olacak kişinin, kulübün ekonomik şartlarını üstlenebilecek bir ekip kurması gerektiğini söyledi.    Adana...

Aldırmaz: Demirspor'u hüsrana uğratmayacak bir yönetim arzu ediyoruz
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Bank Asya 1.Lig’e yükselen Adana Demirspor başkanlığına talip olacak kişinin, kulübün ekonomik şartlarını üstlenebilecek bir ekip kurması gerektiğini söyledi.

    Adana Demirspor’un hesaplarının ve ekonomik koşullarının kamuoyu tarafından detaylı olarak bilindiğini belirten Aldırmaz, “Yönetime gelecek ekibin asgari 6 milyon TL. kaynağa ihtiyacı var. Söz konusu 6 milyon TL’nin 4 milyon TL’si acil olarak temin edilmeli, kalan 2 milyon TL. ise sezon içinde bulunmalıdır. Bu asgari rakamlardır.” dedi.

    Büyükşehir Belediyesi’nin imkânlarının ortada olduğunu kaydeden Aldırmaz, yazılı açıklamasında kurum olarak Adana Demirspor’un başarılı olması için ellerinde geleni yaptıklarını kaydetti. Bundan sonra da aynı çabayı göstereceklerine işaret eden Aldırmaz, “ Ancak, Belediyenin koşulları ortada. Bizim yapacağımız destek imkanlarımız ölçüsünde olur. Bu bakımdan Adana Demirspor camiasının hayal kırıklığına uğratmayacak, öncelikle ekonomik koşulları yerine getirebilecek bir ekip yönetime gelmelidir. Demirspor başkanlığına aday olacak kişilerin bu koşulları göz önüne alması gerekiyor.” uyarısında bulundu.

    Sporda, zamanında harcanmayan paranın başarıyı getirmeyeceği gibi kulübü de sıkıntıya sokacağını vurgulayan Aldırmaz, Demirspor’un Türkiye Süper Ligi’ne çıkmasının en büyük dileği olduğunu ifade etti. Süper Lig seviyesinde marka olmuş bir taraftar grubuna sahip olduklarına işaret eden Zihni Aldırmaz, şunları söyledi:

    “Biz Demirspor’un taraftarı hüsrana uğratmayacak, maceraya atılmayacak bir yönetime kavuşmasını arzu ediyoruz. Biz taraftarla ve kamuoyu ile birlikteyiz. Belediyenin yapacağı destek belli, federasyondan ve diğer kurumlardan gelecek gelirler de belli. Ödenecek borç da ortada. Adana Demirspor büyük başarılara susadı. Bu nedenle mutlaka kaynak bulabilecek yönetimler işbaşına gelmeli.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder