banner181

Erçal fındık, müşteri memnuniyetinden taviz vermiyor

07 Ocak 2012 Cumartesi 12:58
Bu haber 7604 kez okundu

Sağlığın olmazsa olmazları arasında yer alan fındığın faydaları saymakla bitmiyor. Vücut direncini artıran, vücuda enerji veren, yaşlanmayı geciktiren, kolestrole karşı özel bir savaş açan fındık, hem sağlığa hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. 1940 yılından günümüze çok başarılı çalışmalarda bulunan Erçal Fındık, müşteri memnuniyeti ilkesi ile hareket ederek müşterilerinden tam not alıyor. Erçal Fındık Satış & Pazarlama Müdürü Kadir Erçal, amaçlarının kendilerinden sonraki kuşağa bir grup şirketi bırakmak olduğunu ifade ediyor.

Erçal fındık, müşteri memnuniyetinden taviz vermiyor
Erçal Fındık Satış & Pazarlama Müdürü Kadir Erçal

Erçal Group firmasıyla marka haline gelen Erçal Fındık, 1940 yılından günümüze benliğinden bir şey kaybetmeden sürekli kendini geliştirerek günümüz teknolojisini de çok iyi kullanarak bir marka haline geldi. Firmanın ilk fabrikası Ordu’nun Kumru ilçesinde bulunuyor. Hala buradaki fabrikada iş yoğunluğuna devam ederken Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde fındık kırma fabrikasını da alarak yoluna emin adımlarla devam eden firma, vizyonunu sürekli olarak geliştiriyor. Müşteri memnuniyetini temel prensip edinen Erçal Fındık, müşterilerinin istek ve dilekleri doğrultusunda hareket ediyor. Yıllık  75 bin ton fındık kırma ve 3 bin tona kadarda işlenmiş fındık (kavrulmuş, pirinç, fındık unu vs) kapasitesine sahip olan Erçal Fındık, 10 bin tona yakin fındık depolama kapasitesine de sahip. Erçal Fındık ihracatta önemli yer sahibi, ülkemize önemli biçimde döviz girdisi de sağlayan Erçal; Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika ülkelerine ihracatlarını her geçen gün hızlıca büyütüyor.

GÜNLÜK FINDIK TÜKETİMİ SAĞLIĞI OLUMLU ETKİLİYOR
Fındığın faydalarını anlatan Erçal Fındık Satış & Pazarlama Müdürü Kadir Erçal; “Ülkemizin önemli tarım ürünlerinden olan fındık ve hatta ticari açıdan büyük önemi bulunan besin maddelerinden biridir fındık. İçerisinde vücudumuz için gerekli olan birçok önemli vitamini barındırıyor. Bu kadar faydası bulunan fındığı her gün bir avuç tüketmemiz sağlığımız açısından oldukça faydalıdır” dedi. Aralık ayı içerisinde Kuru Meyve ve Sert Kabuklu Meyve, Kuruyemiş Fuarı İstanbul’da düzenlendi. Fuarın gözdesi konumunda bulunan Erçal Fındık, en çok ziyaretçi akınına uğrayan stant olarak da fuarda göz doldurdu. Erçal Fındık Satış & Pazarlama Müdürü Kadir Erçal, 2011 yılının kendileri için çok başarılı geçtiğini ve hedeflerinin üzerinde bir yıl geçirdiklerini belirterek 2012 yılında Erçal Fındık olarak çok daha başarılı olacaklarını ifade etti. Erçal Fındık yönetiminde enerjik ve genç bir neslin olduğunu belirten Erçal, amaçlarının kendilerinden sonraki jenerasyona çok daha verimli, pazar payını son derece artırmış, markalaşma ve kurumsal kimlik kavramlarını oturtmuş bir grup şirketi bırakmak olduğunu söyledi. 
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder