banner181

Savunma sistemi sertifikası alan 11 firma OSTİM'den

07 Ocak 2012 Cumartesi 11:49
Bu haber 2723 kez okundu

Türk savunma sanayinin önemli firmalarından FNSS Savunma Sistemleri, yüksek performans sergileyen tedarikçilerine sertifika veriyor. Şirketin ilk aşamada verdiği 15 sertifikadan 11’ini OSTİM firmaları aldı.     İdari yapılanma,...

Savunma sistemi sertifikası alan 11 firma OSTİM'den
Türk savunma sanayinin önemli firmalarından FNSS Savunma Sistemleri, yüksek performans sergileyen tedarikçilerine sertifika veriyor. Şirketin ilk aşamada verdiği 15 sertifikadan 11’ini OSTİM firmaları aldı.
    İdari yapılanma, kalite yönetim sistemi ve uygulamaları ile üretim ve operasyonel yetenekler çerçevesinde 3 ana kategoride yapılan sertifikalandırma sürecinin ilk aşamasında toplam 15 tedarikçi firma, iki yıl süreyle geçerli olacak FNSS Onaylı Tedarikçi Firma belgesini almaya hak kazandı. Şirketin Genel Müdürü Kadir Nail Kurt, sertifika teslim töreninde yaptığı konuşmada, firmaları sertifikalandırmaktaki temel amaçlarını; 'tedarik yönetim sürecinde etkin, verimli, sürdürülebilir ve sistematik bir yaklaşım oluşturarak, tedarikçilerle karşılıklı güven duygusuna dayalı bir ortak kalite kültürü oluşturmak ve ileriki dönemde sıfır hatalı malzeme alımını sağlamak' şeklinde açıkladı.
    OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın da geçmişte sanayiciye “Sen bunu yapamazsın.” düşüncesinin empoze edildiğini, üreticinin buna inandırıldığını söyleyerek, FNSS’in yaptığı çalışmaların “Türk insanı, Türk mühendisi bunu yapabilir.” denmesini sağladığını belirtti. Aydın, “İşte bir Türk savunma sanayi şirketi, tedarikçileriyle el ele vermiş, dünya şirketi olma iddiasını ortaya koyuyor. Bu alkışlanacak bir başarıdır. Biz yan sanayi temsilcileri olarak ana sanayimizin bu başarısıyla övünüyoruz. Kendisini alanında akıncı ilan etmiş bir kuruluşa biz de OSTİM’deki akıncılarla destek ve güç vermeye hazır olduğumuzu belirtiyoruz.” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder