banner181

Yıldırım Belediyesi'nden, esnafa doğa dostu poşet

06 Ocak 2012 Cuma 17:48
Bu haber 792 kez okundu

Bursa merkez Yıldırım Belediyesi, sağlığa zararlı olduğu belirtilen naylon poşetler yerine doğa dostu çözünen poşet kullanımını tavsiye etti. BESOB Başkanı Arif tak ile birlikte Gökdere Kapalı Pazaryerine giden Yıldırım Belediye Başkanı...

Yıldırım Belediyesi'nden, esnafa doğa dostu poşet
Bursa merkez Yıldırım Belediyesi, sağlığa zararlı olduğu belirtilen naylon poşetler yerine doğa dostu çözünen poşet kullanımını tavsiye etti.
BESOB Başkanı Arif tak ile birlikte Gökdere Kapalı Pazaryerine giden Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, esnafa çözünen poşet dağıttı. Keskin, düzenlediği basın toplantısında, insan ve çevre sağlığına zarar vererek çeşitli hastalıklara yol açan naylon poşet yerine çözünen poşet kullanımına teşvik etmenin büyük önem taşıdığını söyledi.
Meclis toplantısında alınan karar ile Çevre Sağlığı Komisyonu’nun da raporu üzerine naylon poşet kullanımının yasaklandığını belirten Keskin, bu konuda halktan duyarlılık istedi. Keskin, şöyle konuştu: "Dünyamız çöplük değildir. Naylon poşet kullanımının insan sağılına olan zararını anlatmak için önce çocuklarımızdan başlamalıyız. Geri dönüşümü olmayan poşetlerin doğada çözülmeye başlaması 6 yıldan sonra başlarken yok olması ise yüzlerce yılı buluyor. Çözünen poşetlerin ise hava, su, ışık ile temasa geçtiğinde çözünme süreci başlıyor. Yıldırımlılar olarak elele verelim ve naylon poşetleri hayatımızdan çıkaralım."
Keskin, sosyal sorumluluk projesi kapsamında naylon poşet kullanımına devam eden esnafa, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu hükümlerine göre yasal yaptırım uygulanacağını da söyledi. BESOB Başkanı Arif Tak ise doğada çözünen poşetlerin kullanımının mecburi olmasının doğru bir uygulama olduğunu belirterek Bursalı esnaflar olarak destek vereceklerini ifade etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder