banner181

Çalık Holding’e SAP’den Altın Ödül...

06 Ocak 2012 Cuma 18:52
Bu haber 2150 kez okundu

İş çözümleri uygulamalarını teknoloji alanında da artırarak devam ettiren Çalık Holding, bilişim teknolojilerindeki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye’nin alanındaki ilk ve tek uygulaması olan IS-Medya çözümü ile SAP EMEA 2011 Kalite Ödülleri kapsamında ‘Altın Ödülü’ kazanan şirket Çalık Holding oldu.

Çalık Holding'e SAP'den Altın Ödül...
SAP, proje ve programları başarıyla uygulayarak önemli kazanımlar sağlayan şirketleri her yıl ödüllendiriyor. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) ülkelerinden şirketlerin başvurduğu SAP 2011 Kalite Ödüllerinde ‘Altın Ödül’e Çalık Holding layık görüldü. 
Ödül kapsamında Çalık Holding’de düzenlenen etkinlikte Çalık Holding Bilgi Teknolojileri Direktörü Ebubekir Şimşek, ödülü SAP Türkiye Profesyonel Hizmetler Direktörü Ozan Ersen’den aldı.
SAP’ın geliştirdiği IS-Medya çözümünün MAM (Medya Reklam Yönetimi) uygulamaları, Çalık Holding iştiraklerinden Turkuvaz Medya Grubu tarafından da tercih edildi. Proje, Çalık Holding Bilgi Teknolojileri ile SAP Consulting tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk SAP IS-Medya implementasyonu olma özelliği taşıyor. Çalık Holding’in SAP ile yaklaşık 8 yıldır devam eden stratejik iş ortaklığı kapsamında geliştirilen projelerden biri olan IS-Medya çözümü, 15 ay gibi kısa bir sürede hayata geçirildi.
Çalık Holding sahibi olduğu Turkuvaz Medya Grubu’na bağlı gazete, dergi ve internet sitelerinin reklam ve rezervasyon işlemleri, raporlamalar, aktivite yönetimi, prim hesaplamaları gibi süreçler SAP çözümleri ile yönetiliyor. SAP–Çalık Holding projesi; aynı zamanda Türkiye'nin ilk gelir realizasyonu uygulamalarından biri olarak da önem taşıyor.
Albtelecom, ATV-Sabah başta olmak üzere iştiraki olan şirketlerde SAP yazılım çözümlerini etkin bir şekilde kullanan ve verimliliğini artıran Çalık Holding, bilgi teknolojileri alanında SAP ile birlikte yeni projeler geliştirmeye devam ediyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder