banner181

Suriye’de bugün 22 kişi öldü

06 Ocak 2012 Cuma 17:51
Bu haber 1556 kez okundu

Rejim karşıtı gösterilerin sürdüğü Suriye’de bugün 22 kişinin öldüğü bildirildi. Muhalifler, ölenler arasında bir kadın ve bir çocuğun da bulunduğunu aktardı.    Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi tarafından yapılan...

Suriye'de bugün 22 kişi öldü
Rejim karşıtı gösterilerin sürdüğü Suriye’de bugün 22 kişinin öldüğü bildirildi. Muhalifler, ölenler arasında bir kadın ve bir çocuğun da bulunduğunu aktardı.
    Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi tarafından yapılan açıklamada Hama’da, Şam’da ve Humus’ta 7 kişinin, İdlib’te ise 1 kişinin askerlerin açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiğini kaydetti. Humus’ta hayatını kaybedenlerden 3’ünün, ordudan ayrılan askerler olduğu aktarıldı.
    Hama’da askerlerin Hawarani Hastanesi’ne baskın yaptıkları ve Şeyh Bashar el Ganime adlı kişinin cesediyle birlikte 4 yaralıyı aldıkları belirtildi. Ayrıca hastane çalışanlarından iki kişinin daha tutuklandığı ve hastanedeki kamera kayıtlarına el koyulduğu aktarıldı.
    Ayrıca Hama’da bugün Saher Mohaimed Dabeis adlı bir kişinin cenaze törenine fazla katılım olmaması için askerlerin cenaze yerini kuşattıkları belirtildi.
    Suriye’nin Humus, Hama, İdlip, Kamışlı gibi kentlerinde ve Şam’ın kenar semtlerinde de gösteriler düzenlendiği kaydedildi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder