banner181

İşçi Partisi'nden Başbuğ'a destek

06 Ocak 2012 Cuma 16:40
Bu haber 1568 kez okundu

İşçi Partisi üyesi bir grup, eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un, tutuklanmasını protesto etti. İşçi Partisi İstanbul İl örgütü üyesi yaklaşık 150 kişilik grup, İlker Başbuğ’un internet andıcı davası kapsamında...

İşçi Partisi'nden Başbuğ'a destek
İşçi Partisi üyesi bir grup, eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un, tutuklanmasını protesto etti.
İşçi Partisi İstanbul İl örgütü üyesi yaklaşık 150 kişilik grup, İlker Başbuğ’un internet andıcı davası kapsamında tutuklanmasını protesto etmek için Odakule’de bulunan parti binası önünde toplandı. ‘Ergenekon-Balyoz yalanı Amerikan planı’ yazılı pankart açan grup İstiklal Caddesi üzerinden ‘Yurtseverler çıkacak hesap soracak’ , ‘Ordu millet el ele’ , ‘Kahrolsun ABD emperyalizmi’ şeklinde sloganlar atarak Galatasaray Meydanı’na kadar yürüdü.
Grup adına bir açıklama yapan İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 26. Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un dün Beşiktaş terör örgütü tarafından tutuklandığını iddia etti. Yapılanların bir düşman operasyonundan ibaret olduğunu öne süren Özbey, “Amerika Birleşik Devletlerinin Atatürk Cumhuriyetini yıkmak, vatanımızı bölmek ve 2. İsrail’i kurmak için uygulamaya koyduğu ve 4 yıldır sürdürdüğü düşman operasyonudur. Dün akşam Beşiktaş’ta yaşanan Türk Ordusuna yürütülen bu imha harekatının, bu psikolojik harbin vardığı doruk noktasıdır. Sayın İlker Başbuğ, şimdi Silivri kalasındadır. Tek kurşun atılmadan Türk ordusunun 60’ı aşkın generali tutuklandı ve nihayet bir Genelkurmay Başkanı tutuklandı, tutsak edildi. Şimdi soruyoruz; sırada kim var? Necdet Özel mi var? Karadayı mı var?” şeklinde konuştu.
Basın açıklamasının ardından grup tekrar parti binasına kadar yürüyerek dağıldı.Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder