banner181

Çete kurup, siparişle motosiklet hırsızlığı yapmışlar

06 Ocak 2012 Cuma 11:10
Bu haber 1695 kez okundu

Gaziantep polisi, düzenlendiği operasyonla siparişle motosiklet hırsızlığı yapan 13 kişilik çeteyi çökertti.    İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin, 3 aylık...

Çete kurup, siparişle motosiklet hırsızlığı yapmışlar
Gaziantep polisi, düzenlendiği operasyonla siparişle motosiklet hırsızlığı yapan 13 kişilik çeteyi çökertti.
    İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin, 3 aylık çalışması sonucu motosiklet hırsızlığı olaylarına karşı operasyon başlatıldı.
    Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da talimatlarıyla gerçekleşen operasyonda suç örgütünün liderliğini yaptığı belirlenen Murat E., Fazlı E., Medet E., Kadir D. ve Mehmet C. ile hırsızlık suçuna karışan 8 kişi olmak üzere toplam 13 kişi yakalandı.
    Zanlıların aldıkları talimat ve özel sipariş üzerine farklı markalarda motosiklet çaldıkları, bu motosikletlerin bir kısmını da Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman'ın ilçelerinde değerinden düşük fiyata satarak haksız kazanç sağladıkları tespit edildi.
    Yakalanan şahısların, ev ve işyerlerinde yapılan aramada 20 adet çeşitli markalarda çalıntı motosiklet, 1 adet sahte plaka, 1 adet çalıntı araç plakası ve ruhsatı, suçta kullanılan kontak anahtarları, 1 adet kuru sıkıdan çevrilme tabanca ve tabancaya ait şarjör, 1 adet 7.65 mm çapında tabanca, tabancaya ait şarjör, 2 adet 7.65 mm çapında dolu fişek, suçta kullanılan cep telefonları ve sim kartlar ele geçirildi.
    Toplam 33 ayrı olaya karışan ve çeşitli suçlardan sabıkalarının bulunduğu öğrenilen zanlılar, Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder