banner181

Çorum'da altın operasyonu

06 Ocak 2012 Cuma 11:30
Bu haber 1842 kez okundu

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) tarafından Osmancık ilçesi İstanbul yolu üzerinde yabancı uyruklu yolcu otobüsüne yapılan operasyonda 19 kilo 895 gram koltuk altına gizlenmiş...

Çorum'da altın operasyonu
Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) tarafından Osmancık ilçesi İstanbul yolu üzerinde yabancı uyruklu yolcu otobüsüne yapılan operasyonda 19 kilo 895 gram koltuk altına gizlenmiş altın ele geçirildi. Yapılan operasyonun Türkiye'de tek seferde yapılmış en büyük altın kaçakçılığı operasyonu olduğu belirtildi.
    Yolcu otobüsünün arka koltuğu ile yatak bölümü arasına gizlenmiş olan 12 adet toplam ağırlığı ise 19 kilo 895 gram olduğu öğrenilen altın ele geçirildi. Yakalanan altınların Türkiye'de tek seferde yakalanmış en büyük altın kaçakçılığı olduğu öğrenilirken son üç ay içerisinde aynı yöntemler kullanılarak Azeri ve İran uyruklu şahısların karıştığı üç ayrı kaçakçılık operasyonu gerçekleştirildiği belirtildi. Yapılan operasyonlar sonucunda piyasa değeri 3,7 milyon TL olduğu değerlendirilen toplam 38 kilo 856 gram gümrük kaçağı altın ele geçirildiği kaydedildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder