banner181

Muğla’da 88. okul protokolü imzalandı

06 Ocak 2012 Cuma 10:47
Bu haber 1433 kez okundu

Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük beldesine, Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde ilköğretim okulu ek binası yapılacak. Maliyeti 400 bin lira olan sekiz derslikli binanın protokolü, Valilik 75. Yıl Salonu'nda düzenlenen...

Muğla'da 88. okul protokolü imzalandı
Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük beldesine, Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde ilköğretim okulu ek binası yapılacak. Maliyeti 400 bin lira olan sekiz derslikli binanın protokolü, Valilik 75. Yıl Salonu'nda düzenlenen törenle imzalandı. Törene Muğla Valisi Fatih Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Gürbüz Karabulut, Bozüyük Belediye Başkanı Yaşar Gencel, hayırsever Ayser Eren ve yakınları katıldı.
Törende konuşan Vali Şahin, kendilerinin aracı olduğunu, asıl katkıyı hayırseverlerin yaptığını söyledi. Şahin, “Eğitim alanında yapılan katkıları çok önemsiyorum. Gerçekten Muğla halkı, bu konuda çok duyarlılık gösteriyor. Sürekli yeni protokoller yapıyoruz. Derslik ve altyapı noktasında çok eksiğimiz yok. Türkiye ortalamasının üstündeyiz ama bunu daha da ileriye taşımak için çaba gösteriyoruz.” dedi.
Başkan Gencel ise beldelerine Eren ailesinin katkılarından dolayı teşekkür etti. Milli Eğitim Müdür Vekili Karabulut da 2003 yılından beri Muğla’da 88. okul protokolünü imzaladıklarını belirterek, “Eren ailesinin, iki yıldan bu yana okul yaptırma planları vardı. İki ay önce gerçekleştirme kararı aldılar. Kendisiyle yaptığımız görüşmede, iki yerde bir sıkıntımız olduğunu dile getirdik. Kendileri de Bozüyük'te bir ek bina yapmaya karar verdi. Beldede, beş yıl önce bir hayırseverimiz tarafından 11 derslikli bina yaptırmıştı. 50 yıl önce yapılmış olan altı tane dersliği yıkarak, yerine sekiz derslikli binayı yapacağız.” şeklinde konuştu.
77 yaşındaki hayırsever Ayser Eren ise uzun yıllardır hayalini kurduğu okul protokolünü yapmamın mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, bitmesini sabırsızlıkla beklediğini söyledi. Konuşmaların ardından Ayser–Kazım Eren İlköğretim ek binasının protokolü imzalandı. Muğla genelinde bugüne kadar 88 okul protokolü kapsamında bin 30 derslik, iki kapalı spor salonu, bir konferans salonu ve üç lojman inşa edildi. Hayırseverler tarafından eğitime yapılan katkı da 109 milyon 175 bin liraya ulaştı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder