banner181

Suriye’de muhalifler geceleri “gürültü protestolarıyla“ uyutmuyor

06 Ocak 2012 Cuma 10:57
Bu haber 583 kez okundu

Suriyeli muhalifler, gündüzleri düzenledikleri Beşşar Esad karşıtı protestolarını geceleri de “gürültü kampanyasıyla” sürdürüyor. Saatler gece yarısını gösterdiğin Humus, Hama, Doula ve Dela gibi şehirlerde, başkent Şam’ın...

Suriye'de muhalifler geceleri 'gürültü protestolarıyla' uyutmuyor
Suriyeli muhalifler, gündüzleri düzenledikleri Beşşar Esad karşıtı protestolarını geceleri de “gürültü kampanyasıyla” sürdürüyor. Saatler gece yarısını gösterdiğin Humus, Hama, Doula ve Dela gibi şehirlerde, başkent Şam’ın kenar mahallelerinde “gürültü protestoları” düzenleniyor.
    Bu gösterilerde saat gece yarısına geldiğinde evlerinde bulunan kadınlar camlara çıkarak, çoğunlukla tencere tava gibi mutfak gereçleriyle gürültü çıkarıyor. Kentlerin sokakları bir anda sessizliğini kaybediyor.
    Öte yandan birçok şehirde de geceleri büyük gösteriler düzenleniyor. Muhalifler bu kampanyalarıyla protestolarını 24 saat sürdürmüş oluyor. Muhaliflerin internete yükledikleri videolarda da gösterilere katılımın geniş olduğu görülüyor. Kadınların evlerden sürdürdüğü gürültü protestolarına erkekler de sokaklara inip özellikle kapalı dükkanların kepenklerine vurup gürültü çıkararak katılıyor.
    Ayrıca halen birçok kentte geceleri oturma eylemleri düzenleniyor.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder