banner181
banner210

Balıkesir'de yoğun sis: Görüş mesafesi 5 metreye düştü

05 Ocak 2012 Perşembe 10:02
Bu haber 939 kez okundu

Balıkesir'de dün (4 Ocak) akşam saatlerinde başlayan yoğun sis, günlük hayatı durma noktasına getirdi. Şehiriçinde görüş mesafesinin zaman zaman 5 metreye kadar düşmesi trafiği kilitledi. Arabalarıyla evlerine dönmek isteyen vatandaşlar,...

Balıkesir'de yoğun sis: Görüş mesafesi 5 metreye düştü
Balıkesir'de dün (4 Ocak) akşam saatlerinde başlayan yoğun sis, günlük hayatı durma noktasına getirdi. Şehiriçinde görüş mesafesinin zaman zaman 5 metreye kadar düşmesi trafiği kilitledi. Arabalarıyla evlerine dönmek isteyen vatandaşlar, çok zorluk çekti. Bazılarının, arabasını yol kenarına park edip beklediği gözlendi. Meteoroloji yetkilileri, yoğun sisin iki gün daha devam edeceğini belirterek sürücüleri uyardı.
Meydan Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü Şefi Muhammet Karakoyun, Balıkesir ve çevresinin hafta başından beri yoğun pus ve sisin etkisi altında olduğunu söyledi. Dünkü yoğun sisin sık görülen bir durum olmadığına dikkat çeken Karakoyun, görüş mesafesini azaltan sisin birkaç gün daha etkili olacağını kaydetti. Böyle havalarda mecbur olmadıkça trafiğe çıkılmaması gerektiğini ifade eden Karakoyun, "Görüş mesafesini 5 metreye kadar düşüren yoğun sis sebebiyle sürücülerin çok dikkatli olması gerekiyor. Flaşörlerini yakıp hız yapmadan seyretmelerini tavsiye ediyoruz. Özellikle bir iki gün daha çok dikkatli olunmalı." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder