banner181
banner210

İstanbul Adliyesi'nde Başbuğ nöbeti

05 Ocak 2012 Perşembe 10:06
Bu haber 1376 kez okundu

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un ‘İnternet Andıcı’ soruşturması kapsamında bugün Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne gelerek ifade vermesi bekleniyor. Çok sayıda basın mensubu Başbuğ'u görüntülemek için sabahın erken...

İstanbul Adliyesi'nde Başbuğ nöbeti
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un ‘İnternet Andıcı’ soruşturması kapsamında bugün Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne gelerek ifade vermesi bekleniyor. Çok sayıda basın mensubu Başbuğ'u görüntülemek için sabahın erken saatlerinde adliyede yerlerini aldı.
İrtica ile Mücadele Eylem Planı ve İnternet Andıcı davalarının birleştirilmesinin ardından yargılamayı yapan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, bazı tutuklu sanıkların ifadeleri doğrultusunda eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Mahkemenin 30 Aralık 2011'de aldığı karar doğrultusunda emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkında soruşturma başlatıldı. Başbuğa gönderilen tebligatta ifadeye gelmesi istenildi.
Bugün Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelmesi beklenen Başbuğ için basın mensupları erken saatte nöbet tutmaya başladı. Onlarca gazeteci, Başbuğ’un adliyeye gelmesini görüntülemek için adliye önünde yerlerini aldı. Başbuğ’un mazeret bildirmemesi durumunda öğle saatlerinde adliyeye gelmesi bekleniyor.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder