banner181

Eyüp'te Kariyer Günleri girişimcilik dersiyle başladı

03 Ocak 2012 Salı 10:48
Bu haber 1028 kez okundu

Eyüp Belediyesi, ilçede lise son sınıf öğrencilerine yönelik “Kariyer Günleri” düzenliyor. Projenin startı bugün Haydar Akçelik Kız Meslek Lisesi’nde yapıldı. Kariyer Günleri’nde ilk dersi “Girişimcilik” üzerine Eyüp Belediye...

Eyüp'te Kariyer Günleri girişimcilik dersiyle başladı
Eyüp Belediyesi, ilçede lise son sınıf öğrencilerine yönelik “Kariyer Günleri” düzenliyor. Projenin startı bugün Haydar Akçelik Kız Meslek Lisesi’nde yapıldı. Kariyer Günleri’nde ilk dersi “Girişimcilik” üzerine Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu verdi.
Okuldaki tüm lise son sınıf öğrencilerinin katıldığı ve büyük ilgi gösterdiği sunumda Başkan Kavuncu, iş hayatındaki başarısının sırlarını anlattı. Kendi yaşamından örnekler vererek sunum yapan Başkan İsmail Kavuncu, iş hayatına atılışını ve başından geçen ilginç olayları gençlerle paylaştı.
Turkuaz Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Başkan İsmail Kavuncu, iş hayatındaki başarısının “işi sevmekten ve sahip çıkmaktan”geçtiğini aktardı…
“Eğer işinize sahip çıkmazsanız siz onu değil, o sizi bırakır” şeklinde konuşan Başkan, kariyer için basamakları tek tek çıkmak gerektiğini ifade etti. Gençlere müteşebbis olmalarını öneren Başkan İsmail Kavuncu, 18 yaşında araba kiralama şirketiyle başladığı iş yaşamında milyon dolarlık cirolara nasıl ulaştığını, yabancı dil öğrenmenin önemini, girişimci olmanın püf noktalarını, başarıya giden yolda mutlaka yapılması gerekenleri esprili bir dille anlattı.
Gençlerin sorular yönelttiği ve büyük bir ilgiyle dinlediği Başkan İsmail Kavuncu, “İş hayatında iletişim kurmak çok önemli. Başarılı olmak içinse pozitif olmak, yapacağınız işi sevmek, çok çalışmak, yabancı diller öğrenmek, istediğiniz alanda üniversite eğitimi almak gerekir” dedi.
Eyüp Belediyesi’nin Kariyer Günleri’nde çeşitli meslek dallarına mensup profesyoneller, lise son sınıf öğrencileriyle buluşup deneyimlerini aktaracak. 20 Ocak 2012 tarihine kadar devam edecek Eyüp Belediyesi Kariyer Günleri, Sömestr tatilinden sonra devam edecek… Kariyer Günleri’ne zaman zaman sanatçılar, futbolcular, siyasetçiler, akademisyenler de katılacak.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder