banner181
banner210

Kayıp olan güzellik kraliçesi Afrodit’in heykeli bulundu

04 Ocak 2012 Çarşamba 13:43
Bu haber 1162 kez okundu

Yıllardır kayıp olan MÖ 5. yüzyıla ait Zeus’un kızı güzellik kraliçesi Afrodit’in heykeli, Kırşehir polisinin başarılı operasyonuyla ele geçirildi. Bir araçta ele geçirilen heykelin değerinin paha biçilemeyecek kadar büyük olduğu...

Kayıp olan güzellik kraliçesi Afrodit'in heykeli bulundu
Yıllardır kayıp olan MÖ 5. yüzyıla ait Zeus’un kızı güzellik kraliçesi Afrodit’in heykeli, Kırşehir polisinin başarılı operasyonuyla ele geçirildi. Bir araçta ele geçirilen heykelin değerinin paha biçilemeyecek kadar büyük olduğu belirtildi. Konuyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
        Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekipleri, Ankara-Kayseri kara yolunda şüphelendikleri 38 plakalı bir otomobili durdurdu. Otomobildeki 2 kişiye kimlik kontrolü yapan ekipler, araç içerisinde poşete sarılmış bir şey olduğunu fark etti. Dışarıdan bakıldığında bir heykeli andıran poşeti açan ekipler poşetin içerisinde bir heykel buldu.
        Kültür ve Turizm Bakanlığı uzman ekipleri yaptığı araştırmada, heykelin yıllardır kayıp olan güzellik kraliçesi Afrodit’e ait olduğunu belirledi. Paha biçilemeyen heykel, Müze Müdürlüğü’ne götürüldü.
        Afrodit heykelini kaçırmaya çalıştıkları iddia edilen H.Ş. ve O.T. ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı. Şahısların araçlarında yapılan aramada bir adet ruhsatsız tabanca bulundu. Konuyla ilgili soruşturma çok yönlü devam ediyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder