banner181

Merinos Halı’dan istihdama katkı

04 Ocak 2012 Çarşamba 10:26
Bu haber 1162 kez okundu

Gaziantep’teki halı sanayiinin kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması, endüstriyel dokumacı yetiştirilmesi projesine destek veren Merinos Halı Fabrikası, istihdama katkı sağlıyor. Merinos Halı Sanayi AŞ ve Naci Topcuoğlu Meslek Yüksek...

Merinos Halı'dan istihdama katkı
Gaziantep’teki halı sanayiinin kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması, endüstriyel dokumacı yetiştirilmesi projesine destek veren Merinos Halı Fabrikası, istihdama katkı sağlıyor. Merinos Halı Sanayi AŞ ve Naci Topcuoğlu Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile uygulanan projede, sektörün ihtiyacı olan dokumacı ustaları yetiştirilecek.
    Dünyanın halı merkezi olan Gaziantep’teki halı fabrikalarına endüstriyel dokumacı yetiştirmek üzere Merinos ile Naci Topcuoğlu Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile gerçekleştirilecek proje ile kalifiye elemanlar yetiştirilecek. İlk etapta 25 kişinin katılacağı kurslar sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek ve Merinos Halı Fabrikası'nda çalışma imkânına bulacaklar.
    Konuyla ilgili bilgi veren Merinos Halı Sanayi Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Erdemoğlu, “Bu proje ile halı sektörünün kalifiye eleman sorununun çözümü için önemli bir adım atmış bulunmaktayız. Gaziantep’teki halı sanayiinin kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması için Merinos olarak gerekli bütün destekleri vermekteyiz. Bu kursa katılacak elemanlar bir buçuk ay teorik eğitim gördükten sonra bir buçuk ay da tesislerimizde pratik eğitim görecekler. Başarılı olan arkadaşlarımız Merinos’ta işbaşı yapacaklardır. Bu tür projeleri devam ettirerek Gaziantep’in kalifiye eleman açığını kapatmayı hedefliyoruz.” dedi.
    Endüstriyel dokumacı yetiştirilmesi projesinin teorik eğitim bölümünün Naci Topcuoğlu Meslek Yüksek Okulu'nda yürütüleceğini ifade eden Okul Müdürü Doç. Dr. Mehmet Civan ise Merinos’un katkılarının önemli olduğuna dikkat çekerek, bunun üniversite sanayi işbirliğine bir örnek olduğunu söyledi.
    Öte yandan, kurslara katılmak isteyenlerin Merinos Halı Sanayi Ticaret AŞ’ye veya Naci Topcuoğlu Meslek Yüksek Okulu'na müracaat etmeleri gerektiği bildirildi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder