banner181
banner210

Berdimuhamedov’un cumhurbaşkanlığı adaylığı resmileşti

04 Ocak 2012 Çarşamba 10:46
Bu haber 1001 kez okundu

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un 12 Şubat 2012 tarihinde yapılacak devlet başkanlığı seçimleri için adaylığı resmileşti. Berdimuhamedov ile birlikte 7 aday daha seçimlerde başkanlık koltuğu için yarışacak.    Ülkenin...

Berdimuhamedov'un cumhurbaşkanlığı adaylığı resmileşti
Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un 12 Şubat 2012 tarihinde yapılacak devlet başkanlığı seçimleri için adaylığı resmileşti. Berdimuhamedov ile birlikte 7 aday daha seçimlerde başkanlık koltuğu için yarışacak.
    Ülkenin önde gelen sivil toplum örgütleri tarafından aday gösterilen Devlet Başkanı Berdimuhamedov’un adaylığı, Yüksek Seçim Kurulu tarafından da kabul edildi. Yüksek Seçim Kurulu’na gelerek, adaylık sertifikasını alan Türkmen lider, yetkililerden seçim hazırlıkları hakkında bilgi aldı.
Seçimler için 15 aday başvurmuştu. Başvurular sonucunda görevdeki Berdimuhamedov ile birlikte aralarında 2 bakanın da bulunduğu 7 adayın adaylığı kesinleşti.

BERDİMUHAMEDOV, ADAYLARA BAŞARILAR DİLEDİ
Devlet Başkanı Berdimuhamedov, yeni yıl mesajında seçimlere katılan diğer adaylara başarılar diledi. Çok adaylı bir seçim yapacaklarını kaydeden Berdimuhamedov, seçimlerin açık, şeffaf ve demokratik kriterler çerçevesinde olacağını belirtti.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder