banner181

Malatya'da Doğu Garajı'nın temeli atıldı

03 Ocak 2012 Salı 16:00
Bu haber 1083 kez okundu

Malatya’da kentin doğusunda kalan ilçe ve beldelerdeki yolcu taşıma araçlarının kullanacağı Doğu Garajı’nın temeli atıldı. Beylerbaşı mahallesinde 5.5 dönümlük alan üzerinde inşa edilen terminalde 39 işyeri bulunduğu belirtildi....

Malatya'da Doğu Garajı'nın temeli atıldı
Malatya’da kentin doğusunda kalan ilçe ve beldelerdeki yolcu taşıma araçlarının kullanacağı Doğu Garajı’nın temeli atıldı. Beylerbaşı mahallesinde 5.5 dönümlük alan üzerinde inşa edilen terminalde 39 işyeri bulunduğu belirtildi.
    Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Sancaktar Mezarlığı yanında yapılması planlanan garajın temel atma töreninde yaptığı konuşmada, garajın bu yıl içinde tamamlanacağını belirtti. Doğu Garajı'nın büyük bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Çakır, Kale, Pütürge ve Doğanyol gibi ilçelerle buraların beldelerinden gelen araçların ihtiyacını karşılayacak garajın çevre düzenlemesiyle birlikte 2 milyon liraya mal olacağını ifade etti.
Doğu garajının şehir için hayırlı olmasını dileyen Başkan Çakır, “Burası, Malatya’nın doğu bölgesinden gelen, Kale, Pütürge ve Doğanyol gibi ilçeler ile beldelerinden gelen araçların ihtiyacını karşılayacak. Bu yıl içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Çevre düzenlemesiyle birlikte yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak. Garajın içerisinde kafeteryası, market, 39 tane işyeri, otopark bulunuyor. Buranın yapılmasıyla çevreyolu altı biraz daha canlanacak. Garajın, Çevreyolu ile bağlantısını ise Selçuklu mahallesinden açtığımız 30 metrelik yolla gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.
    Mevcut garajın farklı bir amaçla kullanımını sağlayacaklarını belirten Çakır, “Burası büyük bir ihtiyaçtı. Projenin tamamlanmasıyla bu ihtiyaç giderilmiş olacak. Şu an doğu bölgesinden gelen bütün araçlar, şehir merkezinde değişik bölgelerde faaliyet gösterdiği için trafik yoğunluğu yaşanıyordu. Buranın hizmete geçmesiyle birlikte bu sıkıntı da ortadan kalkmış olacak.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder