banner181

Palandöken Belediyesi 2012 şehir takvimi yayınladı

03 Ocak 2012 Salı 15:17
Bu haber 2057 kez okundu

Erzurum'un Palandöken Belediyesi, ilkini 2011'de yayınladığı Erzurum Şehir Takvimi, 2012'de güncellenerek yayınlandı.        Takvimi yeniden Erzurum halkının hizmetine sunan Palandöken Belediye Başkanı...

Palandöken Belediyesi 2012 şehir takvimi yayınladı
Erzurum'un Palandöken Belediyesi, ilkini 2011'de yayınladığı Erzurum Şehir Takvimi, 2012'de güncellenerek yayınlandı.
        Takvimi yeniden Erzurum halkının hizmetine sunan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, şehrin kültürel yaşamına katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Başkan Bulutlar, söz konusu takvimin 700 sayfalık bir ansiklopedi niteliğinde olduğunu kaydetti. Geçtiğimiz yıl ilkini çıkarttıkları ve şehrin sosyo- kültürel hayatından kesitler sunan takvimin beğeni kazanması üzerine ikincisini yayınlamaya karar verdiklerinin altını çizen Bulutlar, "2011'de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Erzurum şehir takvimi hazırlatarak, bastırdık. 700 sayfalık küçük bir ansiklopedi mahiyetinde olan bu takvim gerek Erzurum’da gerekse ülkemizde ilgiyle karşılandı ve ses getirdi. Yıl boyunca yoğun talepte bulunulan takvimimiz Başkan Yardımcımız Muzaffer Taşyürek tarafından tekrar gözden geçirilerek, yeni bir formatta tekrar hazırlanarak gerek ilimizde gerekse yurt genelinde halkımıza, kurumlarımıza, derneklerimize dağıtılmaya başlanmıştır." dedi.
        Takvimin Erzurum’da tarihi, turizmi, sosyal hayatı, gelenekleri, görenekler, alimleri, siyasetçileri ve devlet adamlarını tanıtan küçük bir Erzurum ansiklopedisi olduğunu kaydeden Başkan Bulutlar, takvim hakkında şu değerlendirmeyi yaptı: "Ermeni mezaliminden Sarıkamış harekatına, Erzurum’un kurtuluşundan, Milli Mücadele-Erzurum Kongresi'ne kadar birçok önemli olay takvimimizde yer almaktadır. Takvimimiz yerel takvimi de kapsamaktadır. Erzurum'da iklim olarak yaşanan günler de takvimde yer almaktadır. Namaz vakitlerinde Diyanet İşleri Başkanlığı'mızın hesapladığı namaz vakitleri esas alınmıştır. Her sayfada Erzurum’un geçmişiyle günümüzü mukayese ettirecek fotoğraflar yer almaktadır. Ön sayfasındaki kronolojik bilgiler Erzurum tarihiyle ilgili tarihi bilgilerdir.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder