banner181
banner210

Karpaz eşeklerinden şikâyet var

03 Ocak 2012 Salı 14:27
Bu haber 1026 kez okundu

KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Karpaz'da üreticilerin hür eşeklerin kendilerine verdikleri zararlarla ilgili şikâyetleri bulunduğunu söyledi. Eşeklerin trafik kazaları dâhil birçok konuda tehlike teşkil ettiğini...

Karpaz eşeklerinden şikâyet var
KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Karpaz'da üreticilerin hür eşeklerin kendilerine verdikleri zararlarla ilgili şikâyetleri bulunduğunu söyledi. Eşeklerin trafik kazaları dâhil birçok konuda tehlike teşkil ettiğini ifade eden sivil toplum örgütleriyle bu konuyu görüşmek istediğini belirten Amcaoğlu, niyetin hiçbir zaman itlaf olmadığını, eşeklerin daha sağlıklı yetişip bölgeye olan zararlarının azaltılmasını istediklerini dile getirdi.

KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nda düzenlenen toplantıda Karpaz’da bulunan hür eşekler konusu ele alındı. Toplantıya, Bakan Ali Çetin Amcaoğlu, Dipkarpaz Belediye Başkanı Mehmet Demirci, İskele Kaymakamı Bünyamin Merhametsiz, ilgili sivil toplum örgütlerinin yetkilileri ve bakanlık müdürleri katıldı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Amcaoğlu, hür eşeklerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağı fakat kontrol altında tutulacakları bir proje için tüm görüşlere açık olduklarını ifade etti. Amcaoğlu, turizm açısından da değerlendirilebilecek önemli bir proje üzerinde durulduğunu kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder