banner181

'Deprem dede' sarsıldı ama yıkılmadı

03 Ocak 2012 Salı 14:41
Bu haber 1146 kez okundu

Kalp krizi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 'deprem dede' lakaplı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara'nın kalp anjiyografisi çekildi. Yaklaşık 36 saat yoğun bakımda kalan Işıkara, yeni yıla da hastanede odasında girdi. Cihan'a açıklama yapan...

'Deprem dede' sarsıldı ama yıkılmadı
Kalp krizi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 'deprem dede' lakaplı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara'nın kalp anjiyografisi çekildi. Yaklaşık 36 saat yoğun bakımda kalan Işıkara, yeni yıla da hastanede odasında girdi. Cihan'a açıklama yapan Işıkara, "Sevenlerim dualarını eksik etmesinler, çocuklarıma hizmetimi devam ettirmek istiyorum." dedi.
Evinde dinlendiği sırada kalp krizi geçiren ve ambulansla acil olarak hastaneye kaldırılan Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, 3 gündür tedavi görüyor. Diyabet ve kroner artar rahatsızlıkları da bulunan Işıkara'nın Özel Erdem Hastanesi'nde Prof. Dr. Ercümen Yılmaz tarafından kalp anjiyografisi çekildi. Yapılan tetkikler sonucu daha önce stent takılan 2 damarının açık, bir damarının da kapalı olduğu anlaşılan 'Deprem dede'nin bugün taburcu edileceği belirtildi.
Hastanedeki odasında Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) açıklama yapan Ahmet Mete Işıkara, sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Işıkara, "Şu anda sağlık durumum iyi. Ama kontrol altında olmam gerekiyor. Cumayı Cumartesiye bağlayan gece ağır bir kriz geçirdim. Yılbaşını da hastanede geçirdim, anjiyo oldum. Daha önce de olmuştum, iki stent takılmıştı. Esasen bay-pas olmam gerekiyor, ancak rahatsızlığımdan dolayı olmadı. İnanılmaz bir şekilde kalp sıkışması oldu. Buraya nasıl geldiğimi hatırlamıyorum. 36 saat yoğun bakımda kaldım. Damarlar kontrol edildi. Bugün biraz moral olsun diye eve gönderecekler, ancak tetkikler devam edecek." dedi.
Sevenlerine de seslenen Ahmet Mete Işıkara, "Benden dualarını esirgemesinler. Özellikle çocuklarıma olan hizmetimi sürdürmek istiyorum. Bunun iznini aldım. Kendimi yormadan devam etmek istiyorum. Toplumun bilinçlendirmesi için sağlığım el verdikçe devam edeceğim. Yine toplumla ve çocuklarımla beraber olacağım. Çünkü bu ülkenin kriz yönetiminden çok risk yönetimine ihtiyacı var. Bunu da çok hızlı bir şekilde yapmamız lazım." şeklinde konuştu.
Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Yılmaz ise, Ahmet Mete Işıkara'nın kalp krizi şüphesiyle hastaneye getirildiğini, hemen kalp anjiyografisinin çekildiğini söyledi. Prof. Işıkara'ın hergün daha iyiye gittiğini de belirten Yılmaz, Işıkara'nın hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdi.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder