banner181

Sağlam: Bobo’nun şartları ağır geldi, vazgeçtik

03 Ocak 2012 Salı 09:54
Bu haber 586 kez okundu

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bobo'nun şartlarının ağır geldiğini söyledi. Bobo’dan ‘muhtemelen’ vazgeçtiklerini belirten Sağlam, sağ kanada ve ön tarafa iki yabancı oyuncu alacaklarını söyledi.Kulübün resmi yayın...

Sağlam: Bobo'nun şartları ağır geldi, vazgeçtik
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bobo'nun şartlarının ağır geldiğini söyledi. Bobo’dan ‘muhtemelen’ vazgeçtiklerini belirten Sağlam, sağ kanada ve ön tarafa iki yabancı oyuncu alacaklarını söyledi.
Kulübün resmi yayın organı Bursaspor TV’ye açıklamalarda bulunan genç teknik adam, oyuncu arayışlarının devam ettiğini dile getirdi. Kadrodaki oyunculardan daha iyi futbolcu olmadığı takdirde transfer yapmayacaklarının altını çizen Sağlam, şu bilgileri verdi:
“Arayışlarımız devam ediyor. Bobo'nun şartları ağır geldi bize. Bobo'dan muhtemelen vazgeçtik. Bobo ile ilgili karşı taraftan bizim kabul edebileceğimiz bir rakam gelmezse kesinlikle bu oyuncuyu almaktan vazgeçeceğiz. Bobo olmadıysa alternatif elimizdeki isimlere bakacağız. Sadece Bobo'ya endeksli bir transfer politikamız yok. Bobo'dan hariç 3 tane daha alternatif isim var elimizde. Transfer konusunda 2 gün içinde net şeyler ortaya çıkacak. Açıkçası biraz daha hızlı davranmamız gerekiyor. Bir tane sağ kanada bir tane de ön tarafa oyuncu alacağız. İki oyuncu da yabancı olacak ama yurt içinden de olabilir.”

“TRANSFERLERDEN AZAMİ ÖLÇÜDE YARARLANDIK”
Ligde istedikleri sırada olmamalarına rağmen transferlerden azami ölçüde faydalandıklarına işaret eden Ertuğrul Sağlam, alınan oyuncuları şöyle değerlendirdi: “Kaleci Carson takıma ciddi katkısı oldu. Basser, N'Diaye, Adem'in de as kadroda yer aldı. Sestak'ın son dönemde performansı artmaya başladı. Bangura, milli takımda geçirdiği sakatlıktan sonra toparlanamadı. Tagoe de Gana Milli Takımı'nda forma giydi.”

“17 MAÇI DA KAZANMAK İSTİYORUZ”
Ligin ilk yarısının kendileri açısından çok iyi geçmediğini hatırlatan Sağlam, “Üst bir hedef koyarak oyuncuları ve camiayı baskı altına almak istemiyorum. Somut hedef koyduğunuzda zaman içerisinde motivasyonunuzu kaybedebiliyorsunuz. 17 maçı da kazanmak için sahaya çıkacağız. Sonunda nereye geliriz, hep beraber göreceğiz.”

“HAYAL TACİRLİĞİ YAPMAMAK LAZIM”
Bursaspor’un bir şampiyonlukla büyük takım olmasının güç olduğuna dikkat çeken Sağlam, parayla ya da başarıyla büyük olunmadığını, bu ikisini birlikte düşünmek gerektiğini kaydetti. Sağlam, ‘biz büyük takım olduk’ havasına girilerek ‘hayal tacirliği’ yapmamak gerektiğini sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder