banner181

Atambayev: İlk hedefimiz halkın hayat şartlarını iyileştirmektir

03 Ocak 2012 Salı 11:25
Bu haber 630 kez okundu

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, ilk hedeflerinin halkın hayat şartlarını daha da iyileştirmek olduğunu ifade etti. Kırgız halkının 2011’de, dünyaya birlik ve beraberlikten, demokrasi ve bağımsızlık yolundan dönmeyeceğini...

Atambayev: İlk hedefimiz halkın hayat şartlarını iyileştirmektir
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, ilk hedeflerinin halkın hayat şartlarını daha da iyileştirmek olduğunu ifade etti.
Kırgız halkının 2011’de, dünyaya birlik ve beraberlikten, demokrasi ve bağımsızlık yolundan dönmeyeceğini bir kez daha gösterdiğini dile getiren Atambayev, ülke yönetiminde asıl söz sahibi olanların halk olduğuna vurgu yaptı.

2012 hedefleri konusunda açıklamada bulunan Kırgız lider Atambayev, “Şu anda ülkeyi yönetenler olarak asıl amacımız, halkımızın hayat şartlarını daha da iyileştirmektir. Bu amaçla gece gündüz demeden halk için çalışacağız. Çalışmak istiyorum diyenlere iş vermeye çaba harcayacağız.” dedi.

Ülkede yaşayan herkesin birbirine karşı sorumlu olduğunu da dile getiren Kırgız lider, “Sadece yaşadığımız evi değil, kapı komşularımızı, mahallemizdekileri ve ülkemizdekileri de düşünelim. Birlik ve beraberliğimiz bizi daha da güçlü kılacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder