banner181

İzmir Ekonomi Ünv. Rektörlüğü'ne vekaleten Baltacıoğlu getirildi

02 Ocak 2012 Pazartesi 10:09
Bu haber 1414 kez okundu

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Rektörü Prof. Dr. Attila Sezgin’in görevinden ayrılması sebebiyle yerine, vekaleten Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tunçdan Baltacıoğlu getirildi. İEÜ'de 10 yıldır birçok yeni bölümün kurulmasında öncülük...

İzmir Ekonomi Ünv. Rektörlüğü'ne vekaleten Baltacıoğlu getirildi
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Rektörü Prof. Dr. Attila Sezgin’in görevinden ayrılması sebebiyle yerine, vekaleten Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tunçdan Baltacıoğlu getirildi. İEÜ'de 10 yıldır birçok yeni bölümün kurulmasında öncülük eden Baltacıoğlu, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren görevi Sezgin’den devraldı. Prof. Dr. Baltacıoğlu, ilk defa İEÜ'de açılan Lojistik Yönetimi, Mutfak Sanatları ve Yönetimi gibi bölümlerin yanısıra meslek yüksekokuluyla Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nin de temellerinin atılmasına önemli rol oynadı. Akademik başarılarının yanısıra iş âlemiyle aktif çalışmaları da bulunan Baltacıoğlu, bir dönem Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.
İEÜ'de 2006 yılından beri rektör lardımcılığı görevini sürdüren Tunçdan Baltacıoğlu, Prof. Dr. Sezgin’den vekaleten aldığı bayrağı en iyi şekilde taşıyacağını söyledi. Prof. Dr. Baltacıoğlu, “Akademik başarıların yanısıra üniversitemizin dünya üniversiteleri arasında gelmiş olduğu nokta da bizim için çok önemli. Türkiye’de akademik olarak başarısını kanıtlayan, AKTS etiketiyle ödüllendirilen ilk vakıf üniversitesiyiz. Bologna sürecinde pilot üniversite olduk. Bu başarılarımızı, ilerleyen dönemde daha yüksek seviyelere taşıyacağımıza inanıyorum.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder