banner181

Asya Kalkınma Bankası ile anlaşma imzaladı

03 Ağustos 2016 Çarşamba 15:55
Bu haber 453 kez okundu

Türkiye’de 30 yılı geride bırakan Albaraka Asya Kalkınma Bankası’yla “Dış Ticaret Finansman Programı” anlaşmasını imzalayan ilk katılım bankası oldu.

Asya Kalkınma Bankası ile anlaşma imzaladı
 Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka, Asya-Pasifik Bölgesi’nde kalkınmaya katkıda bulunmak amacıyla kurulan Asya Kalkınma Bankası’yla önemli bir anlaşmaya imza attı. Albaraka yaptığı bu anlaşmayla “Dış Ticaret Finansman Programı”nı imzalayan ilk katılım bankası oldu.

DIŞ TİCARETİN BÜYÜMESİNE KATKIDA BULUNACAK
Ürün çeşitliliğini artırmayı ve müşterilerine en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlayan Albaraka anlaşma kapsamında, özellikle etkin olduğu Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’ne ek olarak Asya-Pasifik ülkelerindeki faaliyetlerini artırmayı hedefliyor. 200 finansal kuruluşa ve bu kuruluşların tüm dış ticaret müşterilerinin ithalat, ihracat işlemlerine yüzde 100’e varan finansal destek sağlayan AAA kredi notuna sahip Asya Kalkınma Bankası, süreç boyunca dış ticaretin büyümesine katkıda bulunacak.

BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ
Albaraka müşterilerinin söz konusu bölgelerdeki dış ticaret işlemlerinde ihtiyaçlarını karşılayacak olmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Albaraka Türk Genel Müdürü Dr. Fahrettin Yahşi , “30 yıldır faaliyet gösterdiğimiz Türk bankacılık sektöründe istikrarlı bi r şekilde büyümeye devam ediyoruz. Asya Kalkınma Bankası ile imzaladığımız bu anlaşma ile müşterilerimi zin Asya ülkelerine yönelik dış ticaret işlemlerinde ihtiyaç duyabileceği ürünü müşterilerine kazandıra n ilk katılım bankası olmaktan son derece mutluyuz. Yaklaşık 50 yıllık bir tecrübeye sahip ve Asya ülkele ri arasındaki koordinasyon ve ekonomik işbirliğini artırmak amacıyla kurulan Asya Kalkınma Bankası, bö lgenin gelişim süreciyle orantılı bir vizyon geliştiriyor. Bu stratejinin bir parçası olmak bize de önemli k atkılar sağlayacaktır” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder